Eczane Bilgileri Sağlık Haberleri

Uzmanından kritik uyarı: “Deprem sonrası vertigo şikayetlerinde artış yaşanıyor”

Uzmanından kritik uyarı: “Deprem sonrası vertigo şikayetlerinde artış yaşanıyor” Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra Siirt’te çok sayıda kişi baş dönmesi şikayeti ve deprem oluyor gibi endişelerle beraber hastanelere başvurdu.

Uzmanından kritik uyarı: “Deprem sonrası vertigo şikayetlerinde artış yaşanıyor”

SİİRT – Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra Siirt’te çok sayıda kişi baş dönmesi şikayeti ve deprem oluyor gibi endişelerle beraber hastanelere başvurdu. Siirt’te özel bir hastanede Nöroloji Uzmanı Dr. Terane Abbaslı Yılmaz, bu şikayetlerin vertigoya işaret ettiğini söyledi.

Nöroloji Uzmanı Dr. Terane Abbaslı Yılmaz, vertigo hastalığının baş gösterdiğini belirterek vatandaşları uyardı. Dr. Yılmaz, psikolojik nedenlerle ve stres etkisiyle baş dönmesi ya da salınım sonrası aktifleşen vertigo artışları da olabileceğini kaydetti.

Son aylarda başvuruların artmasındaki sebebin deprem kaynaklı olduğunu belirten Dr. Yılmaz, “Son dönemlerde özellikle deprem sonrası vertigo vakalarında bir artış izliyoruz. Vertigo aslında bir hastalık değil semptomdur. Bu başlık altında bir takım hastalıkları incelememiz mümkündür. Bunlardan biri de beyin inmelerinde gördüğümüz bir takım vertigo vakalardır. Aynı zamanda daha sık rastladığımız pozisyonel vertigo daha çok kulak kristallerin yer değiştirmesi sonucu izliyoruz fakat bunların hepsi özellikle belirli pozisyonel vertigolarda tedaviye iyi yanıt ile hastanın genel durumunda bir iyileşme izliyoruz. Özellikle fobik postereler vertigolarda her şeye rağmen tedaviye rağmen hastanın şikayetlerinin uzun süre sürdüğünün, dengesizlik şikayetlerinin devam etmesini izlemekteyiz. Bu hastalıklar özellikle hastanın ankisiyete, kaygı durumu bozukluklarının tedavi sonrası genel durumlarında toparlamak mümkündür. Vertigonun tedavisi aslında ilaç ve manerli bir tedavidir. Genellikle bunlarda iyi yanıt izliyoruz. Fakat vertigoların klinik seyrinde tekrarlama mümkündür. Özellikle üst solunum enfeksiyonları ve kulak enfeksiyonları sonrası vertigolarda tekrarlama izlemekteyiz” dedi.

Siirt Seçim Sonuçları Siirt Yerel Seçim Sonuçları 2019 Siirt Genel Seçim Sonuçları 2018 Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Abdulaziz Karataş – Sağlık

Kahramanmaraş Vertigo Deprem Siirt Sağlık Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları