Eczane Bilgileri Sağlık Haberleri

Trakya Üniversitesi Hastanesi ameliyathanelerini yeniledi

Trakya Üniversitesi Hastanesi bünyesindeki 18 ameliyathane, teknolojik cihazlar ve modern tıbbın sunduğu en yeni imkanlar kullanılarak yeniden donatıldı. Yenilenen ameliyathanelerde, cerrahi ekibin ihtiyacını karşılayacak cihazlar, enfeksiyon riskini engelleyecek sistemler, ısı ve nem kontrollü havalandırma sistemleri ve yenil nesil ameliyat masaları kullanılıyor.

Trakya ve Balkanlar’ın sağlık alanında öncü kuruluşlarından Trakya Üniversitesi Hastanesi bünyesindeki 18 ameliyathane, teknolojik cihazlar ve modern tıbbın sunduğu en yeni imkanlar kullanılarak yeniden donatıldı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, uluslararası standartlara uygun olarak yeni sistemlerle donatılan ameliyathaneler, her tür operasyona imkan sağlayacak şekilde dizayn edildi.

Yenilenen ameliyathanelerde, cerrahi ekibin ihtiyacını karşılayacak cihazlar, enfeksiyon riskini engelleyecek sistemler, ısı ve nem kontrollü havalandırma sistemleri ve yenil nesil ameliyat masaları kullanılıyor.

Ameliyathanelerde kurulan sistemle, ameliyata uzaktan erişim sağlanması ve sistemde bulunan kameralar ile müdahale yapılacak bölge net bir şekilde ekrana yansıtılarak hastaların sağlığı için ulaşılabilir en iyi sonuçlar ve tedavi başarısı hedefleniyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, hastalara en ileri tedavi ve sağlık hizmeti sunmayı hedeflediklerini belirtti.

Bölgenin ve Balkanların en önemli sağlık kuruluşu olan Trakya Üniversitesi Hastanesinin, gelişen ve değişen altyapısı ve modern imkanlarıyla sağlık alanında öncü olma misyonu sürdürdüğünü aktaran Tabakoğlu, şunları kaydetti:

“Trakya Üniversitesi Hastanesi yalnızca Edirne’nin değil ülkemizin, hatta Balkanların önemli bir değeri. Birçok ilden ve yurt dışından gelen hastalara şifa kapısı oluyoruz. Hastalara daha iyi hizmet sağlamak, onları sağlıklarına daha hızlı kavuşturmak için her geçen gün kendimizi yeniliyor ve geliştiriyoruz. Bu anlamda ameliyathanelerimizi de son teknolojik sistemlerle donatmış olduk. Bu yenileme çalışmaları, toplam üç aşamada gerçekleştirildi. Daha önceki çalışmalarda 2 bölümü tamamlanmış ve sunulmuştu. Bugün, 3. etap çalışmalar da tamamlandı ve bizlere ön teslimi gerçekleşti. Bu ameliyathanelere, şu an Türkiye’nin en modern ameliyathanesi diyebiliriz. Ameliyathanelerimiz, uluslararası standartlarda modern tıbbın tüm imkanlarına sahip hale geldi. Kullanılan ileri teknoloji sayesinde, hastaların ameliyat süreçlerini en etkin ve sağlıklı şekilde geçirmeleri hedefliyoruz.”

Hastanenin başhekimi Prof. Dr. Abdullah Taş ise ameliyathanelerde yapılan yenileme çalışmalarının çok önemli olduğunu belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Kaynak: AA / Gökhan Zobar – Sağlık

Trakya Bölgesi Balkanlar Ameliyat Sağlık Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları