SPECTRILA 10,000 UNITS POWDER FOR CONCENTRATE FOR SOLUTION FOR INFUSION Kullanımı,Ne İşe Yarar?


Yurt Dışı İlaç Bilgileri 

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yurt dışından temini halinde bedeli ödenecek olan ilaçlar “Yurt Dışı İlaç Fiyat Listesi” nde (EK-4/C) belirtilmiş olup bu listede yer almayan ilaçların bedelleri SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) tarafından ödenmez.

Barkod 1111111101942
ATC Kodu L01XX02 – ASPARAGİNAZ
Etkin Madde L-asparaginase, recombinant DNA technology
Tedarik Bilgisi TEB YURT DIŞINDAN İLAÇ TEMİNİ BİRİMİ
ICD-10 Kodu
ICD-10 Adı
Reçete Normal
İthal / İmal İTHAL
Farmosötik Form vial
SGK Eşdeğer Kodu
TİTCK Yazılı Onayı Olmadan İthal Edilemeyecek İlaç HAYIR
Sadece Toplu Teminine İzin Verilen İlaçlar HAYIR
Acil Durumlarda Kullanımı İçin TİTCK Tarafından Hastanelere Toplu Temin İzni Verilen İlaçlar HAYIR
Kurumca Tedarik Edilen İlaç HAYIR
Kullanım Şartları 1- ÇOKLU KEMOTERAPİ ŞEMALARININ BİR BİLEŞENİ OLARAK ÇOCUK VE ERİŞKİNDE AKUT LENFOBLASTİK LÖSEMİ (KRONİK MİYELOİD LÖSEMİNİN LENFOBLASTİK DÖNÜŞÜMÜ DAHİL) TEDAVİSİNDE KULLANILIR. 2- ÇOCUKLARDA NON-HODGKİN LENFOMANIN TEDAVİSİNDE KULLANILIR.
Yurt Dışı İlaç Açıklaması **TEB tarafından talep edilmiş olup, “Yurt Dışından İlaç Temini ve Kullanımı Kılavuzu” esaslarına göre değerlendirilip uygun bulunarak eklenmiştir. *TEB tarafından talep edilmiş olup, Makam Oluru ile uygun bulunarak listeye eklenmiştir.

  Kaynak: ilaç fiyatları,  ilaçların güncel SGK ödeme durumu, prospektüs ve kullanım bilgileri ile diğer tüm güncel ilaç bilgilerine İlaç Fiyatı sitesinden ve bu ilaca özel bilgiler için aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz. Güncel İlaç Bilgileri: https://ilacfiyati.com/ilaclar/spectrila-10-000-units-powder-for-concentrate-for-solution-for-infusion

İlginizi Çekebilir:  Erken Doğum

Yorum yapın