Eczane Bilgileri Sağlık Haberleri

SMA Hastası Çocuğun Yardım Kumbarası Çalındı

ERZURUM’un Palandöken ilçesinde SMA hastası 19 aylık Muhammet Eymen Kaya’nın kampanyası için bir fırına konulan yardım kumbarası çalındı. Baba Risalettin Kaya (36), Bu kumbaralara atılan paralar ile kampanyamızı yüzde 57’ye getirdik. Onun vicdanına sesleniyorum; kumbarayı getir, teslim et, büyüklük yap dedi.

Özlem-Risalettin Kaya çiftinin 3’üncü çocuğu 19 aylık Muhammet Eymen’e, geçen yıl şubat ayında SMA Tip 1 tanısı konuldu. Erzurum Şehir Hastanesi’nde tedavi gören Eymen için gerekli 1,8 milyon dolar için ise valilik onaylı kampanya başlatıldı ayrıca mini konserler gibi etkinlikler düzenlendi. Bazı iş yeri sahipleri de dükkanlarına yardım kumbarası koyup, kampanyaya destek aradı. Bu kapsamda; Palandöken ilçesi Yenişehir semtinde bir fırına konulan yardım kumbarası çalındı. Hırsızlık anları kameraya yansırken, polis çalışma başlattı. İş yeri sahibi Mehmet Çelik (51), çalışanların imalathanede olduğu sırada hırsızlığın yaşandığını belirterek, Keşke o çocuğun yardım kumbarasını çalacağına, bizim kasamızı soysaydı. Bu kadar üzülmezdik. Polise haber verdik, gereken işlemleri yapıyor. Hırsızın vicdanına sesleniyorum. O çocuğun yardım paralarını geri getirmesini rica ediyorum. Hatta üstüne de biraz daha fazla koyup, getirse daha iyi olur dedi.

‘İNSANLARIN ÇOK KÜÇÜK MİKTARLARINA SAHİBİZ’

Eymen’in babası Risalettin Kaya da kampanyanın 13 aydır sürdürdüğünü söyledi. Zorlu şartlarda kampanya yürüttüklerini anlatan Kaya, Kumbaralarımız var, esnafa dağıtıyoruz. İnsanlarımız bulup, burada destek oluyor. İnsanların çok küçük miktarlarına talibiz. Fırından ekmek alıp, üstünü o kumbaraya atıyorlar. Bu kumbaralara atılan paralar ile kampanyamızı yüzde 57’ye getirdik. Kumbaralardan bir tanesi de maalesef çalındı. Polis, şu an gerekli incelemeleri yapıyor, kameralardan tespit edildi. Yaşlı-başlı birisi gelip, Muhammet Eymen’imiz’in nefesinden çalıyor. Onun vicdanına sesleniyorum; kumbarayı getir, teslim et, büyüklük yap diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Sağlık

Şehir Hastanesi Erzurum Baba Sağlık Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları