Eczane Bilgileri Sağlık Haberleri

Sıcak baş ağrısı yapar mı? Sıcaktan oluşan baş ağrısı nasıl geçer?

Sıcak baş ağrısı yapar mı? Sıcaktan oluşan baş ağrısı nasıl geçer? sorularına yanıt aranıyor. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte sıcaklık etkisini göstermeye devam ediyor. Sıcak baş ağrısı yapar mı? Sıcaktan oluşan baş ağrısı nasıl geçer? merak ediliyor. Sıcak baş ağrısı yapar mı? Sıcaktan oluşan baş ağrısı nasıl geçer? araştırılıyor. Sıcak baş ağrısı yapar mı? Sıcaktan oluşan baş ağrısı nasıl geçer? Detaylar haberimizdedir…

SICAK BAŞ AĞRISI YAPAR MI?

Meteoroloji’den üst üste gelen yüksek sıcaklık ve nem artışı uyarıları, özellikle hipertansiyon, kalp, diyabet, astım gibi kronik hastalıkları olanların daha dikkatli olmaları gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor. Sıcaktan dolayı baş ağrısınız varsa eğer uzman bir doktora başvurmalısınız.

SICAKTAN OLUŞAN BAŞ AĞRISI NASIL GEÇER?

Migren ve baş ağrıları ile spesifik çalışan Nöroloji Uzmanı Dr. Emel Gökmen, sıcak ve açlığın baş ağrısını, özellikle migreni tetikleyen ana nedenlerden olduğunu söyleyerek şu bilgileri verdi: “Baş ağrısının temelinde ağrıyan bölgedeki damarlardaki genişleme (vazodilatasyon) yatar. Genişlemiş damarlar hem bası yapar, hem damar geçirgenliği arttığı için o bölgede bir çeşit inflamasyon yaratır. Soğuk uygulama damarların büzülmesine (vazokonstrüksiyon) ve inflamasyonun azalmasına neden olur. Bu nedenle baş ağrısı sırasında uygulanan soğuk kompres iyileşmeye yardımcı olacaktır. Ağrının hissedilen şiddetini azaltmaya destek olacaktır.”

BAŞ AĞRISINA NE İYİ GELİR?

Biraz çay, kahve veya içinde biraz kafein olan bir şey için. Ağrı başladıktan sonra yeterince erken alırsanız, baş ağrınızı hafifletebilir. Ayrıca asetaminofen gibi reçetesiz satılan ağrı kesicilerin daha iyi çalışmasına yardımcı olabilir. Çok fazla içmeyin çünkü kafein yoksunluğu kendi baş ağrısına neden olabilir.

BAŞ AĞRISI NASIL GEÇER?

  • Kafein
  • Hidrat
  • Sıcak veya soğuk kompres
  • Yoga
  • Hindistan cevizi ve maden suyu
  • Kendinden masaj
  • Akupunktur
  • Biofeedback
  • Egzersiz yapmak
  • Meditasyon veya dinlenme

İllere göre hava durumu tahminlerini görüntülemek için tıklayın Haberler.com / Sena Demiröz – Gündem

Baş Ağrısı Gündem Sağlık Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları