Eczane Bilgileri Sağlık Haberleri

Sandığa gitmekte zorlanan hastaların yardımına sağlık ekipleri yetişti

Sivas’ta Evde Sağlık Hizmeti alan ve sandığa gitmekte zorlanan hastalar oy kullanması için evlerinden alınarak ambulanslarla sandığa götürüldü.

– Sandığa gitmekte zorlanan hastaların yardımına sağlık ekipleri yetişti

SİVAS – Sivas‘ta Evde Sağlık Hizmeti alan ve sandığa gitmekte zorlanan hastalar oy kullanması için evlerinden alınarak ambulanslarla sandığa götürüldü.

Sivas‘ta çeşitli sağlık nedenleri ile ev ortamında sağlık hizmeti alan vatandaşların oy kullanabilmesi için Sivas İl Sağlık Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmetleri Birimi harekete geçti. Sabah 08.00 itibari ile oy kullanma işleminin başlamasıyla oy kullanmak için dışarı çıkamayan hasta vatandaşlara ekipler ambulanslarla hastaları oy kullanacakları okullara taşıdı. Evde sağlık hizmeti alan 76 yaşındaki KOAH hastası Behiye Tecer, sağlık ekiplerinin kendisine çok yardımcı olduğunu belirterek, “Allah yokluklarını göstermesin. Ambulans olmasaydı oy kullanmaya gelemezdim. Hayırlısı hangisi ise seçim ona nasip olsun” dedi.

Evde sağlık hizmeti ekiplerince ambulansla evinden alınıp oy kullanacağı okula getirilen 81 yaşındaki Kazım Tecer, uygulamanın çok faydalı olduğunu söyleyerek, “Eşimle beraber, oy kullanmaya gelemediğimiz için ambulansla alıp oy kullanmaya getirdiler. Bu uygulama çok güzel. Ben belki başkasının arabasıyla gelebilirdim fakat eşim hiç gelemezdi” ifadelerini kullandı.

Öte yandan diyabet hastası Turan Sönmez, uygulamadan memnun olduğunu söyleyerek, “Diyabet hastasıyım ondan dolayı ayağım kesildi. Sağlık ekipleri bana çok iyi davranıyorlar. Allah kimsenin başına böyle bir olay vermesin. Hayatım boyunca böyle bir şey görmedim.30 yıl sonra ilk defa doktora gittim” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Volkan Kaplan – Sağlık

İl Sağlık Müdürlüğü Allah Sivas Sağlık Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları