Eczane Bilgileri Sağlık Haberleri

Samsun’da ‘2. Karadeniz Aile Hekimliği Günleri’

– Samsun’da ‘2. Karadeniz Aile Hekimliği Günleri’ “2. Karadeniz Aile Hekimliği Günleri” 28 farklı şehirden 300’den fazla hekimin katılımıyla Samsun’da başladı.

Samsun‘da ‘2. Karadeniz Aile Hekimliği Günleri’

SAMSUN – “2. Karadeniz Aile Hekimliği Günleri” 28 farklı şehirden 300’den fazla hekimin katılımıyla Samsun‘da başladı.

İllkadım ilçesinde bulunan Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salon’da düzenlenen 2. Karadeniz Aile Hekimliği Günleri’ne Türkiye’nin dört bir tarafından aile hekimleri ve akademisyenler katıldı.

“Aile hekimlerimizi bilgilendireceğiz”

Programda konuşan Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammmet Ali Oruç, “2. Karadeniz Aile Hekimliği Günleri’ne tüm Türkiye’den aile hekimi uzmanlarımız, akademisyenlerimiz ve asistanlarımız geldiler. Burada çok değerli bilgiler elde etmiş olacaklar. Bu bilgilerle de normal aile hekimliği sürecinde kendilerine faydalı olan bilgileri arttırmış olacaklar. Samsun’da ‘Sağlık Kenti Samsun’ mottomuz mevcuttur. Sağlık kenti Samsunumuzda şu anda 151 aile sağlığı merkezi, 449 aile hekimliği birimimiz vardır. Son geçtiğimiz yıllarda hızlı bir şekilde yeni aile hekimi birimleri açarak, aile hekimliğinin esasına uygun bir şekilde çalışmalarımıza devam ettirdik. Aile hekimliğinde koruyucu sağlık hizmetlerimiz ön plandadır. Aşılar, tütün bağımlılığı, aile planlaması, ergen takipleri, gebe takipleri gibi hizmetleri aile ekibi içerisinde yapacağız. Bugünkü toplantımızda da tütün bağımlılığından aşılara kadar birçok konuda aile hekimlerimize bilgilendirmeleri yapacağız. Burada çok iyi bir şekilde aile hekimliğine katkıda bulunacak çalışmalar olacaktır” dedi.

“Türk halkının sağlığına katkı sağlayacak”

Türkiye Aile Hekimleri Uzmanlık Derneği Ankara Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Süleyman Görpelioğlu, “Cumhuriyetimizin 100. yılında, temellerin atıldığı Samsun’da Türkiye’deki koruyucu hekimlik uygulamalarını nasıl daha ileri götürebiliriz, değişen hasta popülasyonumuzla baş edebilmek için, Türkiye’de sağlığa olumlu katkılar yapabilmek için nasıl daha iyi çalışabiliriz diye tartıştığımız bir kongre oluyor. Bu kongrede ve bundan sonra gelecek olan koruyucu hekimlikle alakalı olan kongrelerde inanıyoruz ki Türk halkının sağlığına ve doğal olarak ekonomisine çok önemli katkılarda bulunacaktır” şeklinde konuştu.

“Verimli bir toplantı”

Samsun Üniversitesi Dahili Tıp Bilimleri, Aile Hekimliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdinç Yavuz ise “2. Karadeniz Aile Hekimliği Günlerindeyiz. Bu yıl özellikle kronik hastalıkların sebebi olan obezite, kötü beslenme, egzersiz eksikliği gibi konuları masaya yatırıyoruz. Burada 28 farklı şehirden oldukça kalabalık bir hekim kitlesi ile birlikteyiz. 3 gün boyunca proje hekimliği, egzersizi, doğru beslenmeyi ve hastaların daha az nasıl hasta olmalarını sağlarız gibi konuları konuşacağız. Verimli bir toplantı olacağını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

“2. Karadeniz Aile Hekimliği Günleri” 17-19 Mayıs tarihleri arasında yapılacak.

Samsun Seçim Sonuçları Samsun Yerel Seçim Sonuçları 2019 Samsun Genel Seçim Sonuçları 2018 Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Berkay Yıldız – Sağlık

Karadeniz Samsun Aile Sağlık Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları