Eczane Bilgileri Sağlık Haberleri

Salıpazarı Anaokulu’nda süt etkinliği düzenlendi

Salıpazarı Anaokulu ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından çocuklara süt içme alışkanlığı kazandırmak amacıyla süt etkinliği düzenlendi. Etkinlikte inekler tanıtıldı, yoğurt yeme ve süt içme yarışmaları yapıldı. İlçe Tarım ve Orman Müdürü Vekili Bekir Korkut Şahin, sütün önemine dikkat çekti.

Salıpazarı Anaokulu ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce çocuklara süt içme alışkanlığı kazandırmak, sütün faydaları konusunda minikleri bilinçlendirmek amacıyla süt etkinliği düzenlendi.

Salıpazarı Anaokulu bahçesinde gerçekleşen etkinlikte, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından getirilen inekler çocuklara yakından tanıtıldı. Yoğurt yeme ve süt içme yarışmaları düzenlendi.

Etkinliğe, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Vekili Bekir Korkut Şahin, Ziraat Mühendisi Esra Bozkurt Gökgöz, Salıpazarı Anaokulu Müdürü Nurten Akkuş, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Akkuş, etkinlikte yaptığı konuşmada, Dünya Süt Günü’nde çocuklarda farkındalık oluşturmak, süt ve süt ürünlerini severek tüketmelerini sağlamak ve doğayı korumak adına böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Salıpazarı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Vekili Bekir Korkut Şahin ise sütün insanın doğumundan itibaren çok önemli bir besin kaynağı olduğuna işaret ederek, “Ülkemizde kişi başına düşen yıllık süt tüketimi on iki buçuk litre iken bu oran Avrupa Birliği ülkelerinde ise atmış litrenin üzerindedir. Ülkemizdeki bu oranı daha yukarılara çıkartmak ve bu bilinci artırmak için bu günlerin daha da önemsenmesi gerekmektedir. Süt tüketiminin faydalarının özellikle anaokulundaki çocuklarımıza anlatılmasının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Süt ve süt ürünlerinin tüketilmesiyle daha sağlıklı ve geleceğe umutla bakan bireylerin yetişeceğine inanıyorum. Umarım bu etkinlik çocuklarımıza hayırlı ve faydalı olmuştur.” dedi.

Kaynak: AA / Sağlık

Hisarcık Korkut Akkuş Sağlık Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları