Eczane Bilgileri Sağlık Haberleri

Sahte evrakla böbrek nakli yapmaya çalışanlar yakalandı

İstanbul’da özel bir hastaneye böbrek nakli için başvuran ve kendilerini karı koca olarak tanıtan 2 kişinin evraklarının sahte olduğu ortaya çıktı. Polis ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda yabancı uyruklu böbrek vericisi Saadi Sıdı ile böbrek alıcısı Samı Taha’yı, Suriye uyruklu 3 kişinin görüştürdüğü, Saadi Sıdı’nın isminin evraklarda Taha’nın gerçek eşi Ebteehal Abdalag olarak değiştirildiği tespit edildi.

İSTANBUL’da özel bir hastaneye böbrek nakli için başvuran ve kendilerini karı koca olarak tanıtan 2 kişinin evraklarının sahte olduğu ortaya çıktı. Polis ekiplerince yapılan çalışmalarda yabancı uyruklu böbrek vericisi Saadi Sıdı ile böbrek alıcısı Samı Taha’yı, Suriye uyruklu 3 kişinin görüştürdüğü, Saadi Sıdı’nın isminin evraklarda Taha’nın gerçek eşi Ebteehal Abdalag olarak değiştirildiği tespit edildi.

İstanbul‘da özel bir hastaneye başvurarak böbrek nakli için randevu talep eden Filistin uyruklu Samı Taha M.S. ve yine kendisi gibi Filistin uyruklu donör Ebteehal Abdalaq S.S., kendilerini karı koca olarak tanıttı. Ameliyatın gerçekleşebilmesi için hastaneye verilen evrakları inceleyen heyet üyeleri, raporların sahte olduğundan şüphelenince polise bilgi verdi. İhbar üzerine Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri konuyla ilgili inceleme başlattı.

DONÖRÜ SAHTE EVRAKLARLA GERÇEK EŞ GİBİ GÖSTERDİKLERİ BELİRLENDİYapılan çalışmalarda kendilerini karı koca olarak gösteren Ebteehal Abdalag ile Samı Taha’nın eş olmadıkları, Ebteehal Abdalag’ın gerçek isminin Saadı Sıdı olduğu, 2 kişiyi Suriye uyruklu Mustafa Y., Şerif D. ve Suriye uyruklu Türk vatandaşı Mustafa D.’nin tanıştırdığı, 3 şüphelinin Taha’yla tüm nakil işlemleri için 50 bin dolara anlaştıkları belirlendi. Böbreğini verecek olan Saadı Sıdı’ya ise ameliyattan sonra 12 bin dolar verecekleri öğrenildi. Ekipler çalışmalarının devamında Mustafa D. isimli şüphelinin, nakil için başvuru yapılan hastanenin çalışanı olduğu ve uluslararası hasta departmanında çalıştığını saptadı. Düzenlenen operasyonla, sahte belgelerle nakli organize eden Mustafa Y., Şerif D., Mustafa D., böbrek alıcısı Samı Taha, donör Cezayir uyruklu Saadi Sıdı A., böbrek alıcısının gerçek eşi Filistin uyruklu Ebteehal Abdalaq ve böbrek alıcısının arkadaşı Filistin uyruklu Muhammad Omar A. gözaltına alındı. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Mustafa Y., Şerif D., Mustafa D. tutuklandı. Böbrek alıcısı Samı Taha M.S, donör Saadi Sıdı A. ve böbrek alıcısının arkadaşı Muhammad Omar A. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Derya Evren Korkmaz – Sağlık

İstanbul Suriye Böbrek Sağlık Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları