Eczane Bilgileri Sağlık Haberleri

Rektör Kazım Uysal: ‘İnsan sağlığı ve mutluluğu ancak temiz bir çevre ile mümkün’

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Kazım Uysal, insan sağlığının ancak temiz bir çevre ile mümkün olabileceğini ifade etti. Uysal, çevrenin kirlenmesinin insan sağlığına ve mutluluğuna olumsuz etkileri olduğunu belirtti.

Rektör Kazım Uysal : “İnsan sağlığı ve mutluluğu ancak temiz bir çevre ile mümkün”

KÜTAHYA – Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Kazım Uysal, insan sağlığının ancak temiz bir çevre ile mümkün olabileceğini ifade etti.

Kütahya Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘Biyolojik çeşitliliğin korunması’ konulu söyleşiye, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, konuşmacı olarak katıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğü Beylerbeyi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinlikte, ilk olarak Kütahya Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü İbrahim Çatladan, Çevre Haftası ile alakalı katılımcılara bilgiler verdi.

Daha sonra kürsüye gelen DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, sanayi devrimi sonrası çevrenin daha da kirlendiğini dile getirdi. Uysal, “Önceleri teknoloji bu kadar ilerlemediği için farkında değildik. Sanayi devrimi ile birlikte çevremiz kirlendi. Geldiğimiz noktada ise adeta ‘bıçak kemiğe dayandı’. Sadece çevremiz değil, koca denizleri, koca okyanusları kirlettik. Bu döndü dolaşık bize etki etti. Artık denizlerde, okyanuslarda insan yapımı kimyasallarla kirlenmemiş hiç bir yer kalmadı. Buna kutuplar da dahil. Kanser patladı, insan sıkıntısı patladı, depresyon patladı. İnsan sağlığı temiz bir çevre ile mümkün. İnsanın mutluluğu temiz çevre ile mümkün. Artık bu kesin. İçinde yaşadığımız dünyaya sahip çıkmalıyız” dedi.

Müdür Çatladan, söyleşi sonrası Rektör Uysal’a hediye takdim etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Hüseyin Efe – Sağlık

Kazım Uysal Kütahya Rektör Sağlık Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları