Eczane Bilgileri Sağlık Haberleri

Prof. Dr. Birol Saygı’dan diyet önerisi: Restoranlarda çocuk menüsü tercih edin

Alanya Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Birol Saygı, diyet yaparken restoranlarda çocuk menüsünü tercih etmenin kaloriyi azaltmanın harika bir yolu olduğunu söyledi.

Alanya Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Birol Saygı, diyet yapanların restoranlarda çocuk menüsünü tercih ederek kaloriyi azaltabilecekleri önerisinde bulundu.

Saygı, yaptığı açıklamada, yaz ayında bol su ve kalorisiz içeceklerin tüketilmesi, gece yarısı yeme alışkanlığından uzak durulması gerektiğini belirtti.

En sevilen yiyeceklerin tadını çıkarırken ölçülü olmanın diyetin anahtarı olduğunu anlatan Saygı, “Çalışmalar, günde 4-5 öğün veya atıştırmalık yiyen kişilerin iştahlarını ve kilolarını daha iyi kontrol edebildiğini göstermektedir. Günlük kalorilerinizi daha küçük öğünlere veya atıştırmalıklara bölmeniz ve çoğunu günün erken saatlerinde yemeniz önerilmektedir.” ifadesini kullandı.

Diyette kalorinin azaltılmasının önemine işaret eden Saygı, şunları kaydetti:

“Çocuk menüsünü sipariş etmek, kalorileri azaltmanın ve porsiyonlarınızı makul tutmanın harika bir yoludur. Başka bir numara daha küçük tabaklar kullanmaktır. Bu, porsiyonların daha fazla görünmesine yardımcı olur ve zihniniz memnunsa, mideniz de memnun olacaktır. Daha az makarna veya ekmek ve daha fazla sebze yiyerek, bir yılda bir elbise veya pantolon bedeninizi kaybedebilirsiniz. Tabağınızdaki nişasta miktarını azaltıp sebze miktarını artırırsanız 100-200 kaloriden tasarruf edebilirsiniz. Kolay bir diyet kazanımı gibi görünüyor.”

Saygı, diyette başarılı olmak için haftada bir kez tartılma, yemek günlüğü tutma, başarıyı kutlama, aile ve arkadaşlardan yardım almak gerektiğini de sözlerine ekledi.

Kaynak: AA / Mustafa Kurt – Sağlık

Alanya Çocuk Sağlık Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları