ONKO BCG 50 MG/ML 1 VIAL Kullanımı,Ne İşe Yarar?


Yurt Dışı İlaç Bilgileri 

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yurt dışından temini halinde bedeli ödenecek olan ilaçlar “Yurt Dışı İlaç Fiyat Listesi” nde (EK-4/C) belirtilmiş olup bu listede yer almayan ilaçların bedelleri SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) tarafından ödenmez.

Barkod 1111111101249
ATC Kodu L03AX03 – BCG AŞISI
Etkin Madde Bacillus Calmette-Guerin(BCG) strains
Tedarik Bilgisi TEB YURT DIŞINDAN İLAÇ TEMİNİ BİRİMİ
ICD-10 Kodu C67
ICD-10 Adı Malign mesane neoplazmı
Reçete Normal
İthal / İmal İTHAL
Farmosötik Form VİAL
SGK Eşdeğer Kodu
TİTCK Yazılı Onayı Olmadan İthal Edilemeyecek İlaç HAYIR
Sadece Toplu Teminine İzin Verilen İlaçlar HAYIR
Acil Durumlarda Kullanımı İçin TİTCK Tarafından Hastanelere Toplu Temin İzni Verilen İlaçlar HAYIR
Kurumca Tedarik Edilen İlaç HAYIR
Kullanım Şartları MESANE KANSERİ TANISINDA: A) BAŞLANGIÇ TEDAVİSİ: • AMELİYAT VEYA TUR(TRANSURETRAL REZEKSİYON) DAN EN AZ 15 GÜN SONRA BAŞLAMAK VE EN AZ 7 (YEDİ) GÜN ARAYLA 1 (BİR) DOZ* UYGULAMAK KOŞULU İLE TOPLAMDA 6 UYGULAMADAN OLUŞUR. B) İDAME TEDAVİSİ: • BAŞLANGIÇ TEDAVİSİNİ ALMIŞ HASTALARDA AMELİYAT VEYA TUR(TRANSURETRAL REZEKSİYON) TARİHİNDEN SONRAKİ 3. (ÜÇÜNCÜ), 6. (ALTINCI), 12. (ONİKİNCİ), 18.(ONSEKİZİNCİ), 24.(YİRMİDÖRDÜNCÜ), 30. (OTUZUNCU) VE 36. (OTUZALTINCI) AYLARINDA UYGULANIR. BU KAPSAMDA UYGULANACAK AYLIK TEDAVİLERDE HER AY İÇİN EN AZ 7 (YEDİ) GÜN ARAYLA UYGULAMAK KOŞULU İLE 3’ER DOZLUK* UYGULAMALARDAN OLUŞUR. C) DAHA ÖNCE İLAÇ(BCG) TEDAVİSİ ALAN VE HERHANGİ BİR ZAMANDA HASTALIĞI NÜKS EDEN HASTALARDA TEKRAR AMELİYAT OLUP OLMADIĞINA BAKILMAKSIZIN (A) MADDESİNDE BELİRTİLEN BAŞLANGIÇ TEDAVİSİ, SONRASINDA İSE (B) MADDESİNDE BELİRTİLEN İDAME TEDAVİSİ UYGULANABİLİR. * EN AZ 7 (YEDİ) GÜN ARAYLA UYGULANACAK HAFTALIK TEDAVİDEKİ 1 (BİR) DOZ İÇİN ESAS ALINACAK FLAKON SAYISI; ONKO BCG İÇİN EN FAZLA 1 (BİR) FLAKON VE SII-ONCO BCG İÇİN EN FAZLA 3 (ÜÇ) FLAKON, BCG-MEDAC İÇİN EN FAZLA 1 (BİR) FLAKON OLABİLİR.
Yurt Dışı İlaç Açıklaması Son 1 yıl içinde temin edilmemesi nedeniyle

  Kaynak: ilaç fiyatları,  ilaçların güncel SGK ödeme durumu, prospektüs ve kullanım bilgileri ile diğer tüm güncel ilaç bilgilerine İlaç Fiyatı sitesinden ve bu ilaca özel bilgiler için aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz. Güncel İlaç Bilgileri: https://ilacfiyati.com/ilaclar/onko-bcg-50-mg-ml-1-vial-2

İlginizi Çekebilir:  A-QS 200 MG 30 TABLET Kullanımı,Ne İşe Yarar?

Yorum yapın