Eczane Bilgileri Sağlık Haberleri

Niğde’de SMA Tip-1 hastası bebek için toplanan 1.8 milyon dolarlık tedavi ücreti tamamlandı

Niğde’de Uzman Çavuş Tahir ve Esra Mahin çiftinin SMA Tip-1 ile mücadele eden 20 aylık bebekleri Elif Sare’nin tedavi olması için gereken 1 milyon 849 bin dolar, aylar süren kampanya sonucunda toplandı. Aile, Amerika’ya giderek kızlarının tedavisine başlayacak.

NİĞDE’de Uzman Çavuş Tahir (38) ve Esra Mahin (34) çiftinin SMA Tip-1 ile mücadele eden 20 aylık bebekleri Elif Sare’nin tedavi olması için gereken 1 milyon 849 bin dolar, aylar süren kampanya sonucunda toplandı. Esra Mahin, Kızım Elif Sare, destek verenler sayesinde yakında Amerika’da olacak. Kızımızı hep beraber kurtardık. Herkese minnettarızö dedi.

Uzman Çavuş Tahir ve Esra Mahin çiftinin 20 aylık bebekleri Elif Sare’ye 50 günlükken SMA Tip-1 ölümcül kas hastalığı teşhisi kondu. Devletin ücretsiz olarak karşıladığı Spinraza tedavisine başlanan bebeğin, dünyanın en pahalı ilaçlarından olan ‘Zolgensma’ gen tedavisine ulaşması için de valilik onaylı kampanya başlatılması amacıyla başvuru yapıldı. Binlerce vatandaşın destek verdiği ve 16 ay süren kampanya sonucunda 1 milyon 849 bin dolar toplandı. Aile çocuklarının tedavisi için Amerika’ya gitmeye hazırlanıyor.

‘GÖZLERİMİN ÖNÜNDE ERİYORDU’

Elf Sare’ye destek verenlere teşekkür eden anne Esra Mahin, Kızım gözlerimin önünde eriyordu. Bir anne olarak dayanamıyordum ben bu acıya. Daha kötü olabilir, makinelere bağlanabilir. Ben evladımı yaşatmak için elimden geleni yaptım. Zolgensma isimli bir ilaç var ve bu ilaç sayesinde yavrum kurtulabilir. 16 ay önce başlattığımız kampanya kapsamında dün itibariyle 1 milyon 849 bin dolar toplandı. Kızımın tedavisi için 16 ay süren kampanyamız şu anda 20 aylık seviyesinde bitti. Öncelikle bizlere maddi ve manevi destek veren, belediye başkanımıza, Niğde Valimize, Niğde halkımıza, Niğdeli iş insanlarımıza, herkese teşekkür ederiz. Elif Sare, destek verenler sayesinde yakında Amerika’da olacak. Kızımızı hep beraber kurtardık. Herkese minnettarızö dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Sağlık

Amerika Birleşik Devletleri Niğde Sağlık Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları