Eczane Bilgileri Sağlık Haberleri

Mutlu Mutluluk, Hekimlik Andı’nı Okuduktan Sonra Mezun Oldu

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi’nden mezun olan Mutlu Mutluluk (24), ‘Hekimlik Andı’nı okuduktan sonra hekim oldu. İsmindeki ve soyadındaki uyumun akılda kalıcı olduğunu anlatan Mutlu Mutluluk, İnsanlar ismini taşır derler, ben de hayatım boyunca hep pozitif bir insan olmaya çalıştım. Sanırım bu mezuniyetteki en mutlu insan ben olabilirim dedi.

Denizli‘de yaşayan Fatma Mutluluk (50) ile İbrahim Mutluluk (60) çifti, ‘Mutlu’ isminde açtıkları tekstil firmasının adını, 1999 yılında doğan üçüncü çocuklarına verdi. Mutlu Mutluluk, 6 yıldır eğitim gördüğü AÜ Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Mutlu Mutluluk, AÜ Stadyumu’nda düzenlenen mezuniyet töreninde ön saflarda bayrak tutarak, cübbesiyle yürüyüş yaptı. Mutlu Mutluluk, yaptığı başarılı operasyonlarla dünyaya adını duyuran Prof. Dr. Ömer Özkan’ın mezun hekimlere ‘Hekimlik Andı’nı okutmasının ardından mezun başarı belgesini aldı.

Yaşam hikayesini anlatan Mutlu Mutluluk, Benim bir ablam ve ağabeyim var. İsimleri verilirken ataların isimleri verilmiş. Bizim bir tekstil firmamız varmış. Annem ve babama çok destek olmuş. Annem ve babam da ‘İnsanlar hep evlatlarına sevdiği ve değer verdiği kişilerin ismini veriyor. Biz de o tekstile değer veriyoruz. Bizim de çocuğumuzun ismi ‘Mutlu’ olsun’ demişler. Bu süreçte cinsiyetim de belli değilmiş. Kız mı erkek mi olacağım belli olmadan ‘Mutlu’ ismini koymuşlar. Doğduktan sonra nüfus memuruna gidildiğinde ‘Mutlu Mutluluk, ne güzel ismi var’ dediklerinde annem ve babam ismimdeki bu uyumun farkına varmış dedi.

‘İSMİMİN EKMEĞİNİ SENELERCE YEDİM’

Yaşamı boyunca okulda ve sokakta ismiyle ilgili çeşitli espriler yapıldığını aktaran Mutlu Mutluluk, Kendimi bildim bileli garip esprilere maruz kaldım. ‘Mutlu, Mutsuz, Üzgün’ gibi çocukluk şakalarına çok fazla maruz kaldım. İsmimin ‘Mutlu Mutluluk’ olmasının ekmeğini senelerce yedim. Çünkü akılda kalıcı bir ismim var. İnsanlar ismini taşır derler, ben de hayatım boyunca hep pozitif bir insan olmaya çalıştım. Sanırım ismimi bu şekilde taşımaya çalışıyorum diye konuştu.

Mezun olduğu için heyecanlı olduğunu belirten Mutlu Mutluluk, Bugün çok mutluyum, çok gururluyum. Hem ailemi gururlandırdığım, hem de ülkemi gururlandırdığım için çok mutluyum. Sanırım bu mezuniyetteki en mutlu insan ben olabilirim dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Sağlık

Akdeniz Üniversitesi Denizli Sağlık Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları