Eczane Bilgileri Sağlık Haberleri

Mardinli ailenin SMA hastası çocuğu için yardım çağrısı

Mardinli Nedim ve Tuğba Sezer çiftinin SMA hastası çocuğu Abdullah için yurt dışında 2 milyon dolarlık zolgensma tedavisi gerekiyor. Aile, Valilik onayıyla başlattığı yardım kampanyasıyla gerekli miktarın yüzde 48’ini topladı. Kampanyaya destek bekleniyor.

MARDİN’de Nedim Sezer ve Tuğba Sezer çiftinin çocukları Abdullah’a (2), 1 aylıkken hareketlerinin yavaşlaması şikayetiyle götürüldüğü hastanede Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip-1 teşhisi konuldu. Çocuklarının tedavisi için maliyeti yurt dışında 2 milyon dolar olan zolgensma tedavisi için Valilik onayıyla 1 yıl önce yardım kampanyası başlatan aile, bugüne kadar gerekli olan miktarın yüzde 48’ini topladı. Yüzde 52’lik kısım için destek beklediklerini söyleyen anne Tuğba Sezer, ‘Abdullah’ımızın tedavisi sadece yurt dışında veriliyor. Abdullah’ımız bizim tek evladımız, ilk göz ağrımız, onu kaybetmek istemiyoruz. İlacına kavuşsun istiyoruzö dedi.

Mardin’de yaşayan Nedim ve Tuğba Sezer çiftinin çocukları Abdullah’a (2), 1 aylıkken hareketlerinin yavaşlaması şikayetiyle götürüldüğü hastanede Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip-1 teşhisi konuldu. Maddi durumu iyi olmayan aile, Abdullah’a Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nde ücretsiz spinraza tedavisini yaptırdı. Aile, maliyeti yurt dışında 2 milyon dolar olan zolgensma tedavisinin başlaması için 1 yıl önce Mardin Valiliği onayıyla hesap açarak yardım kampanyası başlattı. İhtiyaç duyulan paranın yüzde 48’i toplanırken, aile de çocuklarının tedavisi ve yardımın toplanabilmesi için geçici olarak İstanbul’a yerleşti.

‘İLACINA KAVUŞSUN İSTİYORUZ’

Abdullah’ın ilacına bir an önce kavuşmasını istediklerini söyleyen Anne Tuğba Sezer, ‘Abdullah’ımız 2 yıldır SMA Tip-1 hastalığı ile mücadele ediyor. Abdullah’ımızın tek tedavisi yurt dışında veriliyor. Bu ilacın ve tedavinin maliyeti çok yüksek olduğu için Valilik izinli bir kampanya başlattık. Kampanyamızı yürütebilmek adına yaklaşık bir yıldır evimizden ve ailemizden uzakta İstanbul’dayız. Sesimizi duyurmaya çalışıyoruz, ilacına kavuşturmak için çırpınıyoruz. Bir anne-baba olarak evladımızı ilacına kavuşturamamanın acısını çekiyoruz. Abdullah’ımız bizim tek evladımız, ilk göz ağrımız, onu kaybetmek istemiyoruz. İlacına kavuşsun istiyoruz. Kampanyamızın yüzde 48 dilimini topladık, yüzde 52’lik eksik bir dilim var. Destek bekliyoruzö dedi. Baba Nedim Sezer ise, oğlu için memleketindeki iş yerini bırakıp önce Adana’ya, şimdi de İstanbul’a geldiklerini ifade ederek, ‘Hayırseverlerden yardım bekliyoruz. Oğlumu kaybetmek istemiyorumö diye konuştu. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Sağlık

Sağlık Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları