Eczane Bilgileri Sağlık Haberleri

Malatya’da deprem sürecinde 12 sağlık çalışanı hayatını kaybetti, 560 bin kişiye sağlık hizmeti verildi

Malatya’da deprem sürecinde 12 sağlık çalışanı hayatını kaybetti, 560 bin kişiye sağlık hizmeti verildi Malatya’da 6 Şubat depremleri sürecinde 560 bin kişiyi sağlık hizmeti verildi.

Malatya‘da deprem sürecinde 12 sağlık çalışanı hayatını kaybetti, 560 bin kişiye sağlık hizmeti verildi

MALATYA – Malatya‘da 6 Şubat depremleri sürecinde 560 bin kişiyi sağlık hizmeti verildi.

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerde büyük yıkım yaşayan Malatya‘da 12 sağlık görevlisi de hayatını kaybetti.

Malatya‘da depremlerin ilk anından itibaren bugüne kadar sağlık hizmetlerinde herhangi bir aksaklığın yaşanmadığını kaydeden Malatya İl Sağlık Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Erhan Berk, ” 6 Şubat depremlerinde sonra bütün sağlık tesislerimiz hizmete devam etti. Depremde etkilenen Doğanşehir ve Akçadağ Devlet hastanelerinde de hizmete devam ettik. Bu güne kadar 420 bin hastanelerimizde 140 binde birinci basamakta olmak üzere insanımıza hizmet verdik. Şuan da 75 Aile Sağlığı Merkezi’mizi tekrar il genelinde açtık. Konteyner ve çadır kentlerde sağlık hizmeti veriyoruz. Şuan da Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanemiz haricinde Akçadağ, Battalgazi, Yeşilyurt ile Darende devlet hastanelerimizde tadilat çalışmalarını bitirdik ve normal hizmetlerine başladı bu hastanelerimiz” dedi.

“12 sağlık çalışanımızı kaybettik”

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin son 10 yılda 25 milyon hastaya sağlık hizmeti sunduğunu belirten Berk,” Hastanemiz belli bir yıpranma sürecine girmişti, depremle beraber detaylı bir proje hazırladık. Hazırlanan proje ile hastanemizi daha lüks hale getireceğiz. Her şeyini gözden geçiyoruz. Aynı zamanda sağlık hizmetlerimizde devam ediyor. Deprem sürecinde hiçbir vatandaşımızı mağdur etmedik.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Hasan Eryılmaz – Sağlık

Kahramanmaraş Malatya Deprem Sağlık Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları