Eczane Bilgileri Sağlık Haberleri

KKTC’de Hematolojik Nadir Hastalıklar Kongresi düzenlendi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) İskele ilçesinde 6. Hematolojik Nadir Hastalıklar Kongresi gerçekleştirildi. Türkiye’den ve yurt dışından 700’den fazla akademisyen ve doktor katıldı. Nadir hematolojik hastalıkların tanı ve tedavisinin yanı sıra güncel yaklaşımların ele alındığı oturumlarda, hematolojik nadir hastalıklar alanında dünyadaki son gelişmeler, Türkiye’nin bunlara adaptasyonu, hastalık odaklı tedaviden hastayı merkeze alan tedaviye geçiş, kök hücre nakli gibi 100’ün üzerinde konu masaya yatırıldı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) İskele ilçesinde 6. Hematolojik Nadir Hastalıklar Kongresi gerçekleştirildi.

Hematolojik Nadir Hastalıklar Derneğince bir otelde düzenlenen kongreye, Türkiye‘den ve ağırlıklı olarak Türk Cumhuriyetleri olmak üzere yurt dışından 700’den fazla akademisyen ve doktor katıldı.

Nadir hematolojik hastalıkların tanı ve tedavisinin yanı sıra güncel yaklaşımların ele alındığı oturumlarda, hematolojik nadir hastalıklar alanında dünyadaki son gelişmeler, Türkiye‘nin bunlara adaptasyonu, hastalık odaklı tedaviden hastayı merkeze alan tedaviye geçiş, kök hücre nakli gibi 100’ün üzerinde konu masaya yatırıldı.

Kongreyle ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Hematolojik Nadir Hastalıklar Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali Erkurt, kongre düzenlemekteki amaçlarının, nadir hematolojik hastalıklar ile ilgili son gelişmeleri uzmanlarla ele almak ve bu alanda Türkiye‘de yapılabileceklerini değerlendirmek olduğunu söyledi.

Bilimsel çalışmaların ışığında Türkiye‘deki hematolojik nadir hastalıkların tedavisine katkı sağlamayı hedeflediklerini kaydeden Erkurt, kongrelerin tıp alanında akademik yaşama pozitif yönde etki sağladığını ifade etti.

Dünya Aferez Birliği (WAA) Başkanı ve Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Fevzi Altuntaş da kongre ile hematolojik nadir hastalıklar alanında sadece Türkiye değil, dünyanın birçok bölgesindeki bilim insanlarına katkı sağladıklarını aktardı.

Kongreye katılan akademisyen ve doktorların öğrendikleri yeni bilgi ve tecrübeleri kendi bölge ve ülkelerine aktarma şansı yakaladıklarına dikkati çeken Altuntaş, “Bu kongreyi yerli bir kongre gibi düşünmemek lazım. Uluslararası bir kongre. Bugün altıncısını düzenlediğimiz kongrelerle her zaman daha ileriye gittiğimizi görüyoruz. Aldığımız geri bildirimlerde kongrelerimizin katılımcılara önemli katkı sağladığını anlıyoruz.” diye konuştu.

Kaynak: AA / Mehmet Kemal Firik – Sağlık

Türkiye Kıbrıs Sağlık Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları