Eczane Bilgileri Sağlık Haberleri

Kırklareli’nde Hemşirelik Yapan Karı Koca Çift Hastalara Şifa Dağıtıyor

Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde hemşirelik yapan Bilgin ve Mutlu Mutlu çifti, hastalara şifa dağıtıyor. Çift, mesleklerini severek yaptıklarını ve insanlara hizmet etmenin hazzını yaşadıklarını dile getirdi.

Kırklareli‘nde aynı serviste hemşirelik yapan karı koca çift, hastalara şifa dağıtıyor.

Bilgin (49) ile Mutlu Mutlu (47) Bosna Savaşı sırasında Kırklareli‘nin Kavaklı beldesine getirilen vatandaşların bulunduğu merkezde görevlendirildi.

Burada tanışan çift bir süre sonra evlendi. Aynı mesleği sürdüren çift Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde hastalara şifa dağıtıyor.

Mutlu Mutlu, AA muhabirine, mesleğini 28 yıldır severek yaptığını, yaşam mücadelesi veren bir kişiyi hayata bağlamanın çok ayrı bir duygu olduğunu söyledi.

Servise gelen her hasta ile canla başla ilgilendiğini dile getiren Mutlu, “Hemşirelik çok özveri isteyen, severek yapılması gereken, insani duyguların en zirvede olduğu bir meslek.” dedi.

Mutlu, kocası ile aynı mesleği yaptığı için kendini şanslı hissettiğini ifade etti.

Meslek hayatında birçok anısı bulunduğunu belirten Mutlu, bunlardan birini şöyle anlattı:

“Bir gün yaşlı bir amca geldi, laboratuvardan tüp almasını söylemiştim. Anlamadığı için piknik tüpü araştırmış amca. Amca uzun süre gelmeyince ben gittim tüp aldım, hastanın kanını aldım, hastayı yatırdık. Sonra amca geldi ‘kızım be, ben tüp bulamadım’ dedi. Amca tamam ben hallettim dedim, ‘sen ne tüpü aradın’ dedim, ‘ben piknik tüpü aradım, pazar olduğu için her yer kapalıydı’ dedi. Öyle bir güzel anımız oldu amcayla.”

Mutlu, yıl içerisinde emekli olacağını dile getirerek, “Emekli olacağım diye seviniyorum ama yıllardır buradayım, arkadaşlarım dostlarım ve yıllardır tanıdığım hastalarım var, içim tabi hüzünlü. Ortamımı arkadaşlarımı arayacağım. Hem mutlu hem de üzüntülü oluyorum.” ifadelerini kullandı.

Bilgin Mutlu ise yaklaşık 30 yıldır görevinin başında olduğunu kaydetti.

Sağlığına kavuşan kişi “Allah razı olsun” dediğinde çok mutlu olduğunu anlatan Mutlu, eşiyle birlikte yıllardır insanlara hizmet etmenin hazzını yaşadıklarını sözlerine ekledi.

Kırklareli Seçim Sonuçları Kırklareli Yerel Seçim Sonuçları 2019 Kırklareli Genel Seçim Sonuçları 2018 Kaynak: AA / Sağlık

Eğitim ve Araştırma Hastanesi Mutlu Mutlu Kırklareli Sağlık Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları