Kilo Almanızı Engelleyecek 3 Kural

menopozda kilo problemi
menopozda kilo problemi

Kilo Almanızı Engelleyecek 3 Kural

                Menopoz döneminin başlaması yanında kadınların hayatını zorlaştıracak ateş basması, gece terlemeleri, cilt kuruluğu, ani ruh değişiklikleri gibi problemleri de ne yazık ki beraberinde getirmektedir. Bu dönem içerisinde kadınlar, hekimlerinin uygun gördüğü hormon ilaçlarını kullanarak menopoz dönemini daha rahat bir şekilde geçirebilirler. Ancak kullanılan ilaçlar ve vücutta meydana gelen ani hormon değişimi kilo alınmasına da sebep olmaktadır. Bu nedenle kadınların özellikle menopoz döneminde sağlıklı ve düzenli beslenmesi, kilo aldıracak besinlerden kaçınmaları gerekmektedir.

Bu Dönemde Doğru Beslenme Nasıl Olmalı?

                Kadınlarda yaş ilerledikçe kilo vermek hem daha zorlu olur hem de vücutta bulunan fazla kilolar hastalıklara davetiye çıkartır. Bu nedenle özellikle menopoz dönemine girmeniz ile birlikte belli başlı kurallara uyarak kilo almanızı engelleyebilirsiniz.

Menopoz döneminde öncelikle kendinizi stresten uzak tutmalısınız. Stres, metabolizma hızınızı düşüreceği için bu dönemde kilo almanızı kolaylaştıracak etmenler arasında bulunmaktadır. Vücudunuzdaki fazla yağların hızlı bir şekilde yakılmasını sağlamak ve kendinizi zinde hissetmek için mutlaka düzenli spor yapmalısınız. Özellikle kalp atışlarınızı hızlandıracak kardiyo egzersizleri sizin için bu dönemde oldukça faydalı olacaktır.

Beslenme düzeninizi değiştirerek hem fazla kilo almanızı engelleyebilir hem de hormonlarınızın düzenli bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bol taze meyve ve sebze, posalı yiyecekler tüketmek ayrıca vitamin ve mineral takviyesi almak menopoz döneminde sizi fazlasıyla rahatlatacaktır.

İlginizi Çekebilir:  FUARTE NEO 90 MG FILM KAPLI TABLET (30 FILM KAPLI TABLET) Kullanımı,Ne İşe Yarar?

Yorum yapın