Eczane Bilgileri Sağlık Haberleri

Kars’ta yaşlı çift ambulansla oy kullanmaya götürüldü

Kars’ta birisi yürüme engelli ve hasta yaşlı çift, ambulansla oy kullanmaya götürüldü. Kars İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Servisi’ne bağlı sağlık ekipleri, il genelinde hasta ve engelli vatandaşları evlerinden alarak oy kullanacakları okullara taşıyor.

Kars‘ta yaşlı çift ambulansla oy kullanmaya götürüldü

KARS – Kars’ta birisi yürüme engelli ve hasta yaşlı çift, ambulansla oy kullanmaya götürüldü.

Kars İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Servisi’ne bağlı sağlık ekipleri, il genelinde hasta ve engelli vatandaşları evlerinden alarak oy kullanacakları okullara taşıyor. Ekipler, daha sonra vatandaşları evlerini sağlıklı bir şekilde nakillerini sağlıyor.

Merkez Yenişehir Mahallesi Emek Sitesi’nde ikamet eden ve Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı bulunan Mürvet Taş ile felç hastalığı geçiren ve yürüyemeyen Mülazım Taş evlerinden alarak oy kullanacakları Haydar Aliyev Lisesi’ne getirdiler. Yaşlı çift burada birinci derece yakınlarının yardımıyla oylarını kullandı.

Sağlık ekiplerinin kayın pederi ve kayın validesini oy kullanmalarını yardımcı olduklarını belirten Cemal Uralkaya, “Allah razı olsun evimizden aldılar, evimize bıraktıklar” dedi.

112 Acil Servisi doktorlarından Doktor Ercüment Gökçek, “Bugün seçim nedeniyle yatalak ve kendi imkanlarıyla oy kullanmaya gelemeyecek hastalarımızı oy kullanmaya getiriyoruz. Sonrasında da sağlıklı bir şekilde evlerine nakillerini sağlayıp hizmetimi tamamlıyoruz. Vatandaşlarımız bu hizmetten çok memnun, biz de elimizden geldiği kadar onlarla ilgileniyoruz. Hastalarımıza vatandaşlık görevlerini yerine getirmelerini sağlıyoruz” diye konuştu.

Öte yandan oy kullanan yaşlı çift daha sonra sağlık çalışanları tarafından getirildikleri ambulansla tekrar evlerine nakilleri sağlandı. 112 ekiplerinin bu hizmeti vatandaşlar arasında memnuniyetle karşılandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Işık Çapanoğlu – Sağlık

İl Sağlık Müdürlüğü Kars Sağlık Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları