Eczane Bilgileri Sağlık Haberleri

Kahramanmaraş’ta Down Sendromlu Çocuklar İçin ‘Artı Bir Sokağı’ Oluşturuldu

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Avşar yerleşkesinde down sendromlu çocuklar ve aileleri için ‘artı bir sokağı’ oluşturuldu. Alanda psikososyal destek, fizyoterapi, hobi bahçeleri, fiziksel aktivite ve spor alanları, macera parkuru, kafe, üretim ve resim atölyesi bulunuyor.

Kahramanmaraş‘ta down sendromlu çocuklar ve aileleri için oluşturulan ‘artı bir sokağı’ ailelerin yeni yaşam alanı oldu.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Avşar yerleşkesinde oluşturulan alanda 20 konteyner bulunuyor. Down sendromlu çocuklar için özel olarak hazırlanan ve ‘artı bir sokağı’ ismi verilen alanda, psikososyal destek, fizyoterapi, hobi bahçeleri, fiziksel aktivite ve spor alanları, macera parkuru, kafe, üretim ve resim atölyesi bulunuyor.

AFAD Kahramanmaraş Çadır Kentler Koordinatörü İbrahim Önder, “Artı bir sokağımız, Bakanımızın bilgisi dahilinde, Sakarya Valimizin talimatları doğrultusunda Vali Yardımcısı Abdulkerem Abbasoğlu öncülüğünde planlanmış olan down sendromlu derneklerimiz ile konuşarak 20 tane konteyner koyduk. Bunların içine aileler yerleştirdik. Üç öğün yemek ve tedavi merkezleri, çocuklarımız için oyun ve etkinlik alanları mevcut. Burada sadece down sendromlu aileler mevcut” dedi.

Ayşe Meşinci ise, “Depremler sonrası evlerimiz yıkıldı, görevliler bizleri buraya yerleştirdi. Burası bize yuva oldu. Çocuklarımız için güzel geçiyor psikososyal destek yerleri var” diye konuştu.

Hacer Duru ise, “Devletimizden Allah razı olun ailemizle buraya yerleştik” dedi. – KAHRAMANMARAŞ

Kahramanmaraş Seçim Sonuçları Kahramanmaraş Yerel Seçim Sonuçları 2019 Kahramanmaraş Genel Seçim Sonuçları 2018 Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Sağlık

Sütçü İmam Üniversitesi Kahramanmaraş Sağlık Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları