Kadınlarda Görülen Adet Düzensizlikleri

adet düzensizliği

Kadınlarda Görülen Adet Düzensizlikleri

                Ergenlik dönemlerinden itibaren menopoz dönemine kadar her kadın düzenli olarak adet görmektedir. Bazı dönemlerde stres, hormona dengesizlikler, beslenme düzensizliği ve mevsim değişiklikleri gibi dönemlerde adet düzensizlikleri sık sık görülebilir. Kadınların büyük bir kısmı her ay aynı günde adet olması gerektiğine psikolojik olarak şartlandığı için birkaç günlük adet gecikmelerinde adet düzensizliklerinden şüphelenmeye başlamaktadır. Hekimlere göre ise adet düzensizliği ortalama olarak 26 ile 32 günden farklı süreler içerisinde meydana gelmesi sonucunda meydana gelmektedir. Eğer adet düzensizliğiniz olduğunu düşünüyorsanız birkaç ay boyunca siklusunuzu takip etmeli ve 26 ile 32 günden farklı zaman aralıklarında adet oluyorsanız, bir hekime başvurmalısınız.

Adet Düzensizliği Çeşitleri

                Kadınlar arasında sıklıkla görülen adet düzensizlikleri 2 çeşittir. 15 ile 20 gün arasında adet olan kadınlarda sık adet görme, 35 günden uzun sürelerde adet gören kadınlarda seyrek adet görme problemleri bulunmaktadır. Bunların dışında kadınlar adet dışı dönemlerde de kanamalar yaşayabilir, adetin süresi ve kanama miktarı fazla olabilir. Eğer bu gibi problemlerden şikayetçiyseniz mutlaka bu duruma neyin sebep olduğunun araştırılması için bir kadın hastalıkları uzmanına başvurmalısınız ve hekiminizin verdiği ilaçları düzenli bir şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz.

Adet miktarının çok az olması ender olarak görülen bir durumdur. Genellikle doğum kontrol hapı ya da benzeri ilaçlar kullanan kadınların adet kanaması azalmaktadır.

Kaynak: www.hepsaglik.net

İlginizi Çekebilir:  SODIUM DICHLOROACETATE 50 G POWDER Kullanımı,Ne İşe Yarar?

Yorum yapın

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları