Kadınlarda En Sık Görülen Anomaliler

kadın hastalıkları

Kadınlarda En Sık Görülen Anomaliler

Kadın genital anomalileri arasında en sık görülen anomaliler Müllerian anomalileri olmaktadır. Müller adı verilen kanalların gelişim esnasında anne karnındayken birleşmemesi sonucunda meydana gelmiş olan bu anomaliler değişik yapılarda görülebilmektedir. Anomalilerin bir kısmı basit bir çentikleme şeklinde olabilir bir kısmı ise tamamen iki ayrı rahim ve tüp oluşumu şeklinde gözlemlenebilmektedir. Anomaliler uterusta oluşabileceği gibi vajina içerisinde ya da kızlık zarında da doğuştan meydana gelen anomaliler kadınlarda görülebilmektedir. Rahim yokluğu, küçük rahim, yarım rahim, çift rahim, rahimde perde, vajina yokluğu, vajinada perde, deliksiz yani kapalı kızlık zarı gibi problemler kadınlar en sık karşılaşılan genital problemler arasında bulunmaktadır. Bu anomalilerin büyük bir kısmı ufak bir operasyonla normale döndürülebilmektedir.

Teşhisin Konulması

Hekiminizin herhangi bir genital anomaliden şüphelenirse öncelikle bunu doğrulamak için detaylı bir muayene yapması gerekmektedir. Muayene dışında transvajinal ya da abdominal ultrason, MR ya da BT ile görüntüleme, lakaroskopi ile histeroskopi işlemleri yapacak ve kesin tanıyı rahatlıkla koyabilecektir.

Genital anomaliler hastada herhangi bir rahatsızlık yaratırsa tedavi edilirler. Anomalilerin tedavisi cinsel birleşmede güçlük, kısırlık, düşük ve erken doğum gibi sakıncalı durumlar söz konusu olduğunda hastaya daha fazla ciddi zararlar verilmemesi adına kısa süre içerisinde gerçekleştirilmektedir. Kadınlarda bulunan anomalilerin tedavileri ise anomalinin türüne göre farklı şekillerde uygulanacak cerrahi operasyonlarla gerçekleştirilmektedir.

Kaynak: www.hepsaglik.net

İlginizi Çekebilir:  DUSODRIL RETART 100 MG 100 DRJ Kullanımı,Ne İşe Yarar?

Yorum yapın

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları