Eczane Bilgileri İlaç Rehberi Sağlık Haberleri

İlk kez biyonik kulak ile duymaya başladılar

İlk kez biyonik kulak ile duymaya başladılar Şanlıurfa’da doğuştan işitme problemi yaşayan 17 aylık bebek ile 35 yaşındaki bir kişi, yapılan biyonik kulak ameliyatı sonrasında duymaya başladı.

İlk kez biyonik kulak ile duymaya başladılar

ŞANLIURFA – Şanlıurfa‘da doğuştan işitme problemi yaşayan 17 aylık bebek ile 35 yaşındaki bir kişi, yapılan biyonik kulak ameliyatı sonrasında duymaya başladı.

Şanlıurfa‘da doğuştan işitme problemi yaşayan 17 aylık Zelal S. ile 35 yaşındaki Mehmet G., geçirdikleri biyonik kulak ameliyatıyla duymaya başladı. Şanlıurfa Eğitim Ve Araştırma Hastanesi‘nde gerçekleştirilen ameliyat, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Osman Erdoğan ve ekibi tarafından yapıldı. Bebeğin annesi, ameliyattan sonra, çok mutlu olduklarını belirterek emeği geçen doktor ve hastane yönetimine teşekkür etti.

Biyonik kulak ameliyatını gerçekleştiren Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz hastalıkları uzmanı Op. Dr. Osman Erdoğan, yaptığı açıklamada, “Bugün bir ay önce gerçekleştirdiğimiz 17 aylık doğuştan işitme engeli olan hastamızın her iki kulağına koklear implant (biyonik kulak) ameliyatı gerçekleştirdiğimiz hastanın biyonik kulak ameliyatının kulak açılışını yaptık. Hastamızın ameliyatta iç kulağına yerleştirilen koklear implantın iç parçası dış parça dediğimiz alıcı işlemci ile aktive edildi. Bu aktivasyon ile hastanın sesleri duymasını sağlamış olduk. Hastanın şu anda dışarıdan aldığı sesleri düzgün bir şekilde yorumlaması için ciddi bir eğitim sürecine girmesi gerekiyor. Normal konuşmalarımızı anlayamıyor ama sesleri duyuyor. Bundan sonra alacağı eğitimle de bu seslere adapte olup konuşulan kelimeleri yorumlayabilecek, anlayabilecek” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Bekir Şeyhanlı – Sağlık

Eğitim ve Araştırma Hastanesi Osman Erdoğan Şanlıurfa Sağlık Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları