Hangi Doğum Şekli Sizin İçin Daha Uygun?

doğum yöntemleri

Hangi Doğum Şekli Sizin İçin Daha Uygun?

                Kadınların hamilelik süreçleri boyunca en çok kararsız kaldıkları konulardan bir tanesi de doğumlarını nasıl gerçekleştirmeleri gerektiğidir. Çoğu kadın doğum sürecinden ve acı çekmekten korktuğu için sezaryendoğumu tercih etme eğiliminde olmaktadır. Normal doğumda epidural yardımıyla duyulan acı oldukça minimum düzeyde olmaktadır. Ancak kadınları normal doğu sürecinde en çok korkutan nokta sürenin belirsizliği olmaktadır.

Epidural alarak doğum yapmayı düşünüyorsanız, düşündüğünüz kadar sancılı ve zor bir doğum süreci geçirmeyeceğinizi bilmeniz gerekmektedir. Kasılmalarınızı hissedeceksiniz fakat bebeğinizi itme sürecinde yaşayacağınız rahatsız edici basınç ve gıdıklanma hissinin de farkında olacaksınız, fakat kesinlikle düşündüğünüz kadar dayanılmaz boyutlarda bir acı hissetmeyecekseniz. Özellikle acı eşiğiniz yüksekse, epiduralle gerçekleştireceğiniz normal doğum sizin için sezaryen seçeneğinden çok daha rahat ve acısız olacaktır.

Doğum Sonrası İyileşme Süreci Ne Kadar Sürer?

                Sezaryenseçeneğini tercih ettiyseniz, doktorunuz bebeğinizi rahminizden çıkartabilmek için derinizi 4 kat kesmek zorunda kalacaktır. Lokal anestezi ile doğumunuzu gerçekleştiriyorsanız bebeğin alınması sırasındaki basıncı ve zorlamayı hissedeceksiniz.

Sezaryenile yapılan doğumlarda iyileşme süreci ne yazık ki haftalar sürebiliyor. Dikişleriniz iyileşmesi, bebeğinizin alınması için açılan kesiğin iyileşmesi uzun bir süre beklemeniz gerekiyor ve dikişleriniz sebebiyle ne yazık ki istediğiniz gibi rahat hareket edemeyeceksiniz. Normal doğum sonrasında ise iyileşme süreci çok daha kısa bir zaman alıyor. Bu nedenle günümüzde birçok hekim, tıbbi bir zorunluluk yoksa normal doğum seçeneğinin tercih edilmesi gerektiğini savunuyor.

Kaynak: www.hepsaglik.net

İlginizi Çekebilir:  QUININE SULPHATE 200 MG*28 TB Kullanımı,Ne İşe Yarar?

Yorum yapın

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları