Gebelik Öncesinde Dikkat Etmeniz Gereken Belli Başlı Noktalar

gebelik öncesi

Gebelik Öncesinde Dikkat Etmeniz Gereken Belli Başlı Noktalar

                Eşinizle birlikte artık ailenizi genişletmenin vaktinin geldiğini düşünmeye başladıysanız ve bir çocuk sahibi olmaya karar verdiyseniz, hamile kalmadan önce yaşam tarzınızda bazı değişiklikler yapmalı ve gebeliğe hazırlıkdönemine geçiş yapmalısınız. Bu dönem içerisinde vücudunuzu bebeğinizle paylaşacağınız için, sağlıklı bir vücuda sahip olmalı ve bebeğinize zarar verebilecek birçok şeyi artık hayatınızdan çıkartmalısınız. Sağlıklı bir vücuda sahip olabilmek için ise ilk önceliğiniz beslenmenize dikkat etmek olmalıdır.

Gebelik Öncesinde Beslenmenizde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

                Artık hamile kalmak istiyorsanız kesinlikle ve kesinlikle eğer kullanıyorsanız sigara ve alkolü hayatınızdan çıkartmanız gerekmektedir. Özellikle sigarada bulunan zararlı maddelerin vücuttan atılması uzun bir süre aldığı için hamile kalmaya karar verdiğiniz ilk andan itibaren sigarayı bırakmalı ve alkol tüketiminizi sonlandırmalısınız. Sigara ve alkol dışında gebeliğe hazırlıkdöneminizde hamile kalmak için en ideal kiloya sahip olmak için gerekenleri yapmalısınız. Eğer fazla kilolarınız varsa bu kilolardan kurtulmalı, kilonuz hamile kalmak için yetersizse sağlıklı ve dengeli beslenerek kilo alımını gerçekleştirmelisiniz.

Gebeliğe hazırlıkdöneminde kafein alımını azaltmalı, mümkünse kafein içeren içeceklerden uzak durmaya çalışmalısınız. Doktorunuzun kontrolünde hamile kalmanızı kolaylaştıracak folik asit kullanmalı ve vücudunuza bol miktarda demir, kalsiyum ve C vitamini almaya özen göstermelisiniz. Tüm bunların dışında yapay tatlandırıcı kullanıyorsanız, bu alışkanlığınızı bırakmalı ve gün içerisinde vücudunuza bol miktarda sıvı almaya özen göstermelisiniz.

Kaynak: www.hepsaglik.net

İlginizi Çekebilir:  OREXIN DROPS (4X) 30 ML Kullanımı,Ne İşe Yarar?

Yorum yapın