Eczane Bilgileri Sağlık Haberleri

Gazipaşa’da Dünya Süt Günü etkinliği düzenlendi

Antalya’nın Gazipaşa İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ‘Dünya Süt Günü’ etkinlikleri çerçevesinde ilkokul öğrencilerine süt dağıtıldı. Etkinlikte süt tüketimi hakkında bilgiler verilerek, süt tüketimlerini artırmak için süt dağıtımı yapıldı. İlçe Tarım ve Orman müdürü Nazan Durak, sütün önemini vurgulayarak, her yıl 1 Haziran Dünya Süt Gününde farklı ülkelerde çeşitli etkinlikler düzenlendiğini belirtti.

Antalya’nın Gazipaşa İlçesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ” Dünya Süt Günü” etkinlikleri çerçevesinde ilkokul öğrencilerine süt dağıtıldı.

Dünya Süt Günü” nedeniyle Gazipaşa İlçe Tarım ve Orman müdürlüğü tarafından Kahyalar ilkokulunda bir etkinlik düzenlendi. ‘Süt Günü’ etkinliğinde öğrencilere süt tüketimi hakkında bilgiler verilerek, süt tüketimlerini artırmak için süt dağıtımı yapıldı.

“Her yaşta insana süt içme alışkanlığının kazandırılması ve sağlıklı nesiller yetiştirebilmemiz için özellikle geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza süt içme alışkanlığı kazandırmalıyız ” diyen İlçe Tarım ve Orman müdürü Nazan Durak, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO)’nun almış olduğu karar ile 1 Haziran tarihinin tüm Dünya’da “Dünya Süt Günü” olarak kutlandığını belirtti.

Durak, sütün önemini vurgulamak ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla her yıl 1 Haziran Dünya Süt Gününde farklı ülkelerde çeşitli etkinlikler düzenlendiğini belirterek şunları söyledi. “Bugün aynı zamanda süt ürünlerinin sağlıklı beslenme, gıda üretimindeki yeri ile istihdama ve üretime olan katkısı hatırlatılıyor. Doğanın “Beyaz gıdası” olan süt, başta gelişme çağındaki çocuklar olmak üzere, 7’den 70’e her bireyin bünyesi için gerekli olan tüm besinleri dengeli olarak içinde barındıran, vazgeçilmez tek besin maddesidir.”

Sütün önemi vurgulandıktan sonra Durak ve beraberindekiler tarafından Kahyalar ilkokulu öğrencilerine süt dağıtıldı. – ANTALYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Sağlık

Dünya Süt Günü Gazipaşa Dünya Sağlık Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları