Eczane Bilgileri Sağlık Haberleri

Eskişehir Şehir Hastanesi’nde Kardiyopulmoner Egzersiz Testi Laboratuvarı hizmete açıldı

Eskişehir Şehir Hastanesi’nde Solunum Fizyolojisi Kardiyopulmoner Egzersiz Testi Laboratuvarı hizmete sunuldu. İş ve Meslek Hastalıkları Uzmanı Bilge Akgündüz, laboratuvarda gazetecilere yaptığı açıklamada, kardiyopulmoner egzersiz testinin Türkiye’de pek yaygın olmadığını söyledi.

Eskişehir Şehir Hastanesi’nde Solunum Fizyolojisi Kardiyopulmoner Egzersiz Testi Laboratuvarı hizmete sunuldu.

İş ve Meslek Hastalıkları Uzmanı Bilge Akgündüz, laboratuvarda gazetecilere yaptığı açıklamada, kardiyopulmoner egzersiz testinin Türkiye’de pek yaygın olmadığını söyledi.

İstanbul ve Ankara’da üniversite hastaneleri bünyesinde bu test için hizmet verildiğini kaydeden Akgündüz, “Akademik düzeydeki çalışmalar için genellikle yapılıyor ancak günümüzde maluliyet değerlendirmesinde özellikle akciğer ve kardiyak hastalıklarda kardiyopulmoner egzersiz testinin öne çıktığını biliyoruz. Bunun yanında akciğer hastalıkları dışında spor hekimlerinin özellikle sporcuların kas kondisyonunun, oksijen tüketiminin takip edilmesinde kullanılan bir yöntem.” dedi.

Bu fizik tedavi ünitelerinde hangi egzersiz programının yapılacağını otomatik hesaplayarak ortaya çıkmasını sağlayan bir yöntem olduğunu dile getiren Akgündüz, “Yine kalp damar cerrahisinde koroner baypas öncesi ve sonrası ameliyatın planlamasında ve yapılacak olan egzersiz programının nasıl şekilleneceğiyle ilgili bilgi vermesi için günümüzde öne çıkan bir test.” diye konuştu.

Kaynak: AA / Yavuz Emrah Sever – Sağlık

Meslek Hastalıkları Şehir Hastanesi Eskişehir Türkiye Sağlık Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları