ESIDREX 25 MG 100 TB Kullanımı,Ne İşe Yarar?


Yurt Dışı İlaç Bilgileri 

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yurt dışından temini halinde bedeli ödenecek olan ilaçlar “Yurt Dışı İlaç Fiyat Listesi” nde (EK-4/C) belirtilmiş olup bu listede yer almayan ilaçların bedelleri SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) tarafından ödenmez.

Barkod 1111111101050
ATC Kodu C03AA03 – HİDROKLOROTİAZİD
Etkin Madde Hydrochlorothiazide
Tedarik Bilgisi TEB YURT DIŞINDAN İLAÇ TEMİNİ BİRİMİ
ICD-10 Kodu R6-;I5-;K74;N-1;N-2;N-3;N-4;N-5;N-6;N-7;N-8;N11;N15;N16;N18;N19;N25;N26;N27;N28;N29;J81;O12.-;E83.5;N25.1
ICD-10 Adı Ödem, başka yerde sınıflanmamış;Kalp yetmezliği;Karaciğer fibroz ve sirozu;Hızlı ilerleyen nefritik sendrom;Tekrarlayan ve inatçı hematür;Kronik nefritik sendrom;Nefrotik sendrom;Nefritik sendrom, tanımlanmamış;İzole proteinüri, tanımlanmış morfolojik lezyon ile;Herediter nefropati, başka yerde sınıflanmamış;Glomerüler bozukluklar, başka yerde sınıflanmış hastalıklarda;Kronik tübülo-interstisyel nefrit;Renal tübülo-interstisyel hastalıklar, diğer;Renal tübülo-interstisyel bozukluklar, başka yerde sınıflanmış hastalıklarda;Kronik böbrek yetmezliği;Böbrek yetmezlikleri, tanımlanmamış;Renal tübüler fonksiyonun harabiyeti sonucu oluşan bozukluklar;Kontrakte böbrek, tanımlanmamış;Küçük böbrek, nedeni bilinmeyen;Böbrek ve üreterin diğer bozuklukları, başka yerde sınıflanmamış;Böbrek ve üreterin diğer bozuklukları, başka yerde sınıflanmamış hastalıklarda;Akciğer ödemi;Hamilelikte ödem;Kalsiyum metabolizması bozuklukları;Nefrojenik diyabetes insipidus
Reçete Normal
İthal / İmal İTHAL
Farmosötik Form tablet
SGK Eşdeğer Kodu
TİTCK Yazılı Onayı Olmadan İthal Edilemeyecek İlaç HAYIR
Sadece Toplu Teminine İzin Verilen İlaçlar HAYIR
Acil Durumlarda Kullanımı İçin TİTCK Tarafından Hastanelere Toplu Temin İzni Verilen İlaçlar HAYIR
Kurumca Tedarik Edilen İlaç HAYIR
Kullanım Şartları 1- KONJESTİF KALP YETMEZLİĞİNE BAĞLI ÖDEM TEDAVİSİNDE KULLANILIR. 2- HEPATİK SİROZA BAĞLI ÖDEM TEDAVİSİNDE KULLANILIR. 3- KORTİKOSTEROİD VE ÖSTROJEN TEDAVİSİNE BAĞLI GELİŞEN ÖDEM TEDAVİSİNDE KULLANILIR. 4- RENAL FONKSİYON BOZUKLUĞUNA (NEFROTİK SENDROM, AKUT GLOMERULOSKLEROZ, KRONİK BÖBREK YETMEZLİĞİ GİBİ) BAĞLI ÖDEM TEDAVİSİNDE KULLANILIR. 5- DİÜRETİKLERİN KULLANILAMADIĞI GEBELİKTE ÖDEM TEDAVİSİNDE KULLANILIR. 6-İDİOPATİK HİPERKALSİÜRİ TEDAVİSİNDE KULLANILIR. 7-NEFROJENİK DİABETES İNSİPİDUS TEDAVİSİNDE KULLANILIR.
Yurt Dışı İlaç Açıklaması **-2.-3.2-15 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere ICD1- kodu, ICD adı ve kullanım şartında düzenleme yapılmıştır.

  Kaynak: ilaç fiyatları,  ilaçların güncel SGK ödeme durumu, prospektüs ve kullanım bilgileri ile diğer tüm güncel ilaç bilgilerine İlaç Fiyatı sitesinden ve bu ilaca özel bilgiler için aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz. Güncel İlaç Bilgileri: https://ilacfiyati.com/ilaclar/esidrex-25-mg-100-tb

İlginizi Çekebilir:  COAGADEX 250 I.E. VIAL Kullanımı,Ne İşe Yarar?

Yorum yapın