Eczane Bilgileri Sağlık Haberleri

Erzincan’da vatandaşlık görevi engel tanımadı

Erzincan’da, 13’ncü Cumhurbaşkanlığı seçimi için yatalak ve yürümekte zorlanan hasta, ortopedik engelli ve yaşlıların vatandaşlık görevlerini yerine getirmeleri için Sağlık Müdürlüğüne bağlı ekipler seferber oldu. Hastalar ambulans ile okullara, sedyelerle sandık başına götürüldü.

Erzincan‘da vatandaşlık görevi engel tanımadı

Vatandaşlar ambulansla okula, sedye ile sandığa gitti

ERZİNCAN – Erzincan’da, 13’ncü Cumhurbaşkanlığı seçimi için yatalak ve yürümekte zorlanan hasta, ortopedik engelli ve yaşlıların vatandaşlık görevlerini yerine getirmeleri için Sağlık Müdürlüğüne bağlı ekipler seferber oldu. Hastalar ambulans ile okullara, sedyelerle sandık başına götürüldü. Vatandaşlık görevlerini tamamlayanlar ardından tekrar ambulansla hastaneye, evlerine bırakıldı.

Erzincan Sağlık Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmetleri ekipleri, saat 08.00 itibarıyla 13’ncü Cumhurbaşkanı seçimlerinde ortopedik engelli ve yatalak hastaların vatandaşlık görevlerini yerine getirebilmeleri için tüm imkanlarını seferber etti. Seçimlerde tekerlekli sandalye ve akülü sandalye kullanan ortopedik engelli vatandaşlar ile yatalak ve yarı yatalak hastalara ulaşım imkanı sağlandı. Sağlık ekipleri, önceden başvuru yapan hastanede ve evlerinde tedavi gören hastaları ambulanslarla oy kullanacakları okullara taşıdı.

Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören 91 yaşındaki Sadet Göksu, sağlık ekipleri tarafından sedye ile alınıp, ambulansla Ulalar 75. Yıl Bayrak İlkokuluna getirildi. Sedye ile sandık başına taşınan Göksu, torunu aracılığıyla oyunu kullandıktan sonra tekrar hastaneye bırakıldı.

Sağlık ekiplerinin bu hizmeti oy kullanma işlemi bitene kadar aralıksız devam edecek.

Sadet Göksu’nun torunu, “Kendisi demokratik hakkını kullanmak istedi. Bende torunuyum Bu hakkını kullandırttığı için devletimize sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Sizce Kemal Kılıçdaroğlu istifa etmeli mi?

— Haberler.com (@Haberler) May 28, 2023 Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ahmet Akbuğa – Sağlık

Erzincan Sağlık Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları