Ektopik Hamilelik Erken Teşhis ile Tedavi Edilebilir

Ektopik Hamilelik Erken Teşhis ile Tedavi Edilebilir

Sperm ile birleşerek döllenen yumurtanın rahim dışında başka bir dokuya yerleşmesi ve gelişimini o bölgede sürdürmesi olarak açıklanabilen ektopik hamilelik yani toplumumuzda bilinen adıyla dış gebelik erken bir dönemde teşhis edilebilirse yapılacak küçük bir operasyonla kolaylıkla tedavi edilebilen bir durumdur.

Dış gebelik durumunun yaşandığı bir hamilelikte genellikle döllenmiş olan yumurta fallop kanallarında, karın içerisinde ya da rahim ağzında meydana gelebilmektedir. Çok ender bir durumda olsa hem rahim içerisinde hem de rahim dışarısında meydana gelmiş olan gebelikler aynı anda görülebilmektedir.

Modern teknolojinin gelişme göstermesi sayesinde oluşturulan erken tanı ve tedavi yöntemleri sayesinde artık dış gebelikler rahatlıkla tespit edilebilmekte ve tedavisi rahatlıkla yapılabilmektedir. Dış gebelik tedavisinde en önemli nokta ise durumun erken teşhis edilmesi olmaktadır. Dış gebelik erken teşhis edilebildiği takdirde iç kanama meydana gelmeden yapılacak enjeksiyonlarla % 90 oranında başarı elde edilebilmektedir.

Kimlerde Daha Sık Görülür?

                Dış gebeliğin oluşabilmesi için döllenmiş olan yumurtanın tüp içerisinde ilerleyemeyerek rahme ulaşamaması gerekmektedir. Tüplerde meydana gelen bu kısmi tıkanıklık çoğunlukla salpenjit geçmişi olan, kısırlık tedavisi görmüş olan, çok sayıda kürtaj geçirmiş olan, sigara kullanan, 40 yaş üstü bayanlarda görülebilmektedir. Ancak saydığımız durumları yaşamayan ve dış gebelik durumu ile karşı karşıya kalan anne adayları da bulunmaktadır. Bu nedenle gebeliğin erken dönemlerinde dış gebelik ihtimalini eleyebilmek için hekim tarafından gereken kontrollerin yapılması gerekmektedir.

bbs.now.qq.com
vimeo.com
sekshatlari.amebaownd.com
connect.garmin.com
sekshatlari.nethouse.ru
walkscore.com
camp-fire.jp
my.archdaily.com
devpost.com
community.opengroup.org
hashnode.com
beacons.ai
paper.li
forum.purepc.pl
xiglute.com

İlginizi Çekebilir:  EXIFIN %1 KREM (30G) Kullanımı,Ne İşe Yarar?

Yorum yapın

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları