Eczane Bilgileri Sağlık Haberleri

Ebeler ve Hemşireler haftasında Kahramanmaraş depremlerinde hayatını kaybeden sağlık çalışanları anıldı

Ebeler ve Hemşireler haftasında Kahramanmaraş depremlerinde hayatını kaybeden sağlık çalışanları anıldı Ankara Atatürk Sanatoryum Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Ebeler ve Hemşireler günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden sağlıkçılar anıldı.

Ebeler ve Hemşireler haftasında Kahramanmaraş depremlerinde hayatını kaybeden sağlık çalışanları anıldı

ANKARA – Ankara Atatürk Sanatoryum Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Ebeler ve Hemşireler günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden sağlıkçılar anıldı.

Sanatoryum merkez bina Tuğra Salonunda gerçekleştirilen program saygı duruşu ve istiklal Marşının okunmasıyla başladı. Hastane Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Mine Yekeler günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı. Yekeler, “6 Şubat Kahramanmaraş depreminde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

Mine Yekeler konuşmasına şöyle devam etti:

“Dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin insanların dünyaya geliş yolculuğundan son nefesine kadar her anında var olan, varlığıyla güven veren, şefkat, sabır, özveri ve gayretle mesleklerini icra eden, kriz yöneten tüm ebe ve hemşire arkadaşlarımın bu güzel günlerini ve haftalarını kutluyorum. Bu yılki programımızı Asrın Felaketi’nde hayatını kaybeden bütün sağlık çalışanlarımızı anmak maksadıyla düzenledik. Her koşulda ve durumda olduğu gibi yaşadığımız Asrın Felaketi’nde de en ön saflarda göreve koşmak için olayın duyulduğu ilk anlardan itibaren her unvanda sağlık çalışanımızın bizi arayarak, gerekse mesajla ‘göreve hazırız’ demeleri, ne denli güçlü ve özverili bir ekip olduğumuzun göstergesiydi. Bu aynı zamanda bizim gözlerimizi yaşartan da bir durumdu. Bizler Kovid Pandemisi’nde terk edilmiş hastanın ailesi, bizler göçük altından çıkartılmış yaralıya uzanan şefkat eli, bizler yeni doğan bebeğin ilk nefesine şahitlik eden, bizler kaybettiği her canın acısını yüreğinde hisseden kahraman sağlık neferleriyiz.”

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Aydın Yılmaz, ise Ebeler ve Hemşireler Günü tarihçesi hakkında bilgiler verdi. Başhekim Prof. Dr. Aydın Yılmaz, “Başta Mesai arkadaşlarımız olmak üzere tüm Ebe ve Hemşirelerimizin Ebeler ve Hemşireler Günü’nü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğü Koordinatör Hemşiresi Kamile Coşkun deprem bölgesinde yaşadıklarını anlatırken Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Azize Atlı Özbay hemşireler derneği olarak deprem bölgesindeki çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Sağlık

Mustafa Kemal Atatürk Kahramanmaraş Ankara Sağlık Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları