Eczane Bilgileri Sağlık Haberleri

Düzce Belediyesi Engelsiz Yaşam Paneli Düzenledi

Düzce Belediyesi, engelli bireyler ve aileleri için Engelsiz Yaşam Paneli düzenledi. Panelde evde bakım süreci, psikolojik ve sosyolojik etkiler, manevi danışmanlık gibi konular ele alındı.

Düzce Belediyesi özel bireylerin hayatını kolaylaştırmak amacıyla yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Kent Konseyi Kadın Meclisi Engelsiz Yaşam Çalışma Grubu’nun girişimiyle özel bireyler ve aileleri için “Engelsiz Yaşam Paneli” düzenlendi.

Düzce Belediyesi engelli bireyler ile aileleri için sosyal yaşama uyumu konusunda destek vermek amacıyla eğitim programı hazırladı. Engelsiz Yaşam Paneli adıyla düzenlenen program özel çocukları olan ailelere önemli bilgiler aktarıldı. Panelde özel çocukların ailelerine de evde bakım süreçlerinin desteklenmesi ve yaşadıkları özel dönemlerde STK’ların desteği anlatıldı.

Alanında uzman isimlerin, evde bakım konularında ailelerin psikolojik ve sosyolojik etkilerini değerlendirmek, temizlik özbakım, mahremiyet ve manevi danışmanlık konularında bilgi aktardığı panelde sorunların birlikte çözüme kavuşturulması konuşuldu.

Özel bireylerin evde bakım süreci konu başlığında; Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yurdanur Dikmen, Problem davranış gösteren özel bireylerin ailelerine çözüm önerileri konusunda Uzm. Psk. Ersan Şimşek, Kabullenme süreci konusunda Psikolog ve Sosyolog Dr. Serap Duygulu, Manevi danışmanlık hizmetlerinde engellilik ve manevi yönleriyle danışmanlık konusunda İl Vaizi Latif Saygın, İhmal ve istismarın önlenmesinde emniyetin örnek teşkil eden çalışmaları konusunda Komiser Dilara Didem Kılıç ile alanında uzman birçok isim katılımcıları bilgilendirdi.

Panel sonunda Kent Konseyi Kadın Meclisi temsilcileri konuşmacılara teşekkür belgesi takdim etti. – DÜZCE

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Sağlık

Düzce Belediyesi Kent Konseyi Sağlık Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları