Eczane Bilgileri Sağlık Haberleri

Diyet Tutkunlarına Müjde: Şef Şefika Günyel’den Lezzetli Öğün Önerileri

Ünlü şef Şefika Günyel, diyet tutkunları için öğünlerinde neler olması gerektiğini ve bu durumun nasıl hayat felsefesi haline getirildiği hakkında kendi fikirlerini paylaştı

Bilindiği üzere özellikle kadınlar tarafından bir diyet furyasıdır gidiyor. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte birçok kişi diyet tarifler ile beslenerek kışın almış oldukları kiloları hızlı bir şekilde vermek için uğraşıyor. Hal böyle olunca da devreye ünlü şefler giriyor. Ünlü şeflerin vermiş oldukları tarifler ile birlikte diyetlerini yapmak isteyen kişiler için alanında uzman ünlü şef Şefika Günyel, birkaç öneri paylaştı.

“DENGE TEK ÇARE”

Diyet yapmayı sevmediğini açıkça belirten şef Günyel, “Ben her şeyi yerim. Diyet yemek yapayım aman yağını az koyayım, salçasını kısayım gibi bir kafam hiç olmadı. Ayrıca laf aramızda diyet yemekler bana hiç lezzetli gelmiyor. Dengeli öğünler yapmaya çalışırım. Mesela evde aileme yemek yaparken ya da TV programımda bir menü oluştururken yaptığım yemeklerde her şeyin dengesi olsun isterim. Ağır bir ana yemek varsa önüne veya arkasına çok hafif lezzetlerle tamamlarım menüyü. Bence çağın kabusu obezitenin önüne geçmenin de tek çaresi bu. Denge tek çare.” dedi.

“HER KÜRÜ DENEMEYİN”

Sosyal medya üzerinden alanında uzman olmayan birçok kişi tarafından paylaşılan her kürün denenmemesi gerektiğini vurgulayan Günyel, “Öncelikle her kişinin bünyesi bir değil. Birine limon iyi gelirken diğerine zencefil iyi gelebilir. Diyet yaparken insanlarımızın yaptığı en büyük yanlış bu. Ben tarif veririm vermesine ama her kişide aynı etkiyi yaratmayabilir. Eğer limona alerjiniz yoksa ya da tansiyonunuz için zararlı değilse limonu yaptığınız her küre eklemenizi öneririm. Hem vücuda hem de diyetinize müthiş bir faydası olacaktır. Aynı şekilde tarçını da ekleyebilirim.” dedi.

Haberler.com – Sağlık

Sağlık Güncel Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları