Eczane Bilgileri Sağlık Haberleri

Dermatologlar Merdiven Altı Uygulamaları Kınadı

Dermatologlar, denetimsiz uygulamaların neden olduğu kişisel mağduriyetlere dikkat çekerek, toplumu bu konuda bilinçlendirmenin önemine vurgu yaptı. İstanbul Kent Üniversitesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte, estetik ve güzellik algısı ile güncel dermatolojik teknikler konuşuldu.

Merdiven altı olarak tabir edilen denetimsiz uygulamalar nedeniyle, son zamanlarda ciddi kişisel mağduriyetler yaşandığını söyleyen Dermatolog Doç. Dr. A. Nilhan Atsü, “Bunların önüne geçilmesinin en önemli yolu, toplumu bu konuda bilinçlendirmektir. Bu misyon da elbette üniversitelere ve biz dermatoloji hekimlerine düşmektedir. Böylesi rağbet gören bu çok geniş alanda, farklı meslek grupları bir arada çalıştığı takdirde en güvenli ve tatminkar sonuçlar alınacaktır” dedi.

İstanbul Kent Üniversitesi Kağıthane yerleşkesi Planet Salonu’nda, ‘Estetik ve Güzellik Algısı’ ve ‘Değişen Dünyada, Değişen Güzellik Ölçütlerine Yönelik, Saç ve Deri Gençliğinde Güncel Dermatolojik Teknikler’ konulu etkinlik gerçekleştirildi. Program Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Ön Lisans Programı Başkanı Dermatolog Doçent Doktor A. Nilhan Atsü ve Profesör Doktor Zekayi Kutlubay tarafından yüz yüze ve online gerçekleştirildi.

“CİDDİ KİŞİSEL MAĞDURİYETLER YAŞANMAKTADIR”

Etkinlikte konuşan Dermatolog Doç. Dr. A. Nilhan Atsü, “Hepimizin bildiği gibi, ‘Merdiven Altı’ olarak tabir edilen, denetimsiz uygulamalar nedeniyle, son zamanlarda günbegün artan, ciddi kişisel mağduriyetler yaşanmaktadır. Bunların önüne geçilmesinin en önemli yolu, toplumu bu konuda bilinçlendirmektir. Bu misyon da elbette üniversitelere ve biz Dermatoloji hekimlerine düşmektedir. Hiç şüphesizdir ki; böylesi rağbet gören bu çok geniş alanda, farklı meslek grupları, bir arada çalıştığı takdirde, en güvenli ve tatminkar sonuçlar alınacaktır. Bu nedenle bölüm olarak öncelikli hedefimiz; sorumluluklarını, kendi hizmet alanlarını ve sınırlarını bilen, tıbben uygun ve güvenli koşullarda, uygulama yetkisi, yasal olarak sadece hekimlere ait olan girişimlerin farkında olan, farklı meslek gruplarıyla birlikte çalışabilecek kalitede, etik, duyarlı, kendi meslek alanlarında başarılı güzellik neferleri yetiştirmektir” dedi.

Sözlerine devam eden Doç. Dr. Atsü, şunları ekledi:

“Başarılı ve verimli sunumu ile öğrencilerimize, etkinliğimizin diğer izleyici kitlesine kattığı farkındalık için, Kozmetik Dermatoloji alanının Duayenlerinden biri olan kıymetli hocamız; Profesör Doktor Zekayi Kutlubay’a ve kendisinin nezdinde bizleri eğiten tüm değerli hocalarımıza da şükranlarımı iletiyorum.”

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Sağlık

Kağıthane Sağlık Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları