Eczane Bilgileri Sağlık Haberleri

Deprem Bölgesi Malatya’da Sağlık Hizmetleri Aralıksız Sürüyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerde etkilenen 11 ilden biri olan Malatya’da oluşturulan konteyner ve çadır kentlerde sağlık hizmetleri aralıksız devam ediyor. Deprem sürecinde sağlık hizmetlerinde herhangi bir aksaklık yaşanmayan kentte depremde etkilenen Doğanşehir ve Akçadağ Devlet hastanelerinde de hizmete devam edilirken, açılan 75 Aile Sağlığı Merkezi ile konteyner ve çadır kentlerde de aralıksız sağlık hizmeti veriliyor.

Deprem bölgesi Malatya’da sağlık hizmetleri aralıksız sürüyor

MALATYA Kahramanmaraş merkezli depremlerde etkilenen 11 ilden biri olan Malatya’da oluşturulan konteyner ve çadır kentlerde sağlık hizmetleri aralıksız devam ediyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde etkilenen 11 ilden biri Malatya’da dört aylık süreçte yaklaşık 600 bin kişiye sağlık hizmeti verildi. Deprem sürecinde sağlık hizmetlerinde herhangi bir aksaklık yaşanmayan kentte depremde etkilenen Doğanşehir ve Akçadağ Devlet hastanelerinde de hizmete devam edilirken, açılan 75 Aile Sağlığı Merkezi ile konteyner ve çadır kentlerde de aralıksız sağlık hizmeti veriliyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca Malatya’da kurulan konteyner kentlerde görev yapan Doktor Necati Karaaslan ile Hemşire Adalet Çelik, Sağlık Bakanlığı’nın koordinesinde İl Sağlık Müdürlüğü’nce depremzedelere yönelik sunulan sağlık hizmetlerinde 6 Şubat’tan bugüne herhangi bir aksaklık yaşanmayarak devam edildiğini belirtti. Doktor Karaaslan sorumluk bölgelerinde günübirlik hasta başvurularının 40 ila 50 aralığında değişim gösterdiğini belirterek depremzedelerin ilaçlarına kolaylıkla ulaşabilmesi için eczane hizmetlerinin de verildiğini söyledi.

Konteyner kentte yerleştirilen depremzede Vahap Kuldemir ise sağlık hizmetlerinden memnun olduklarını ifade ederek emeği geçenlere teşekkür etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Hasan Eryılmaz – Sağlık

Kahramanmaraş Doğanşehir Malatya Deprem Sağlık Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları