DAP PENICILLINE KIT (1 PPL 1 MDM 2 DILUENT) Kullanımı,Ne İşe Yarar?


Yurt Dışı İlaç Bilgileri 

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yurt dışından temini halinde bedeli ödenecek olan ilaçlar “Yurt Dışı İlaç Fiyat Listesi” nde (EK-4/C) belirtilmiş olup bu listede yer almayan ilaçların bedelleri SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) tarafından ödenmez.

Barkod 1111111100833
ATC Kodu V07AR – DUYARLILIK TESTLERİ, DİSKLER VE TABLETLER
Etkin Madde Penicillin allergenic determinants-(Major Determinant Benzylpenicilloyl poly-L-lysine(PPL), Minor Determinant Mix (MDM)
Tedarik Bilgisi TEB YURT DIŞINDAN İLAÇ TEMİNİ BİRİMİ
ICD-10 Kodu Z88.-
ICD-10 Adı Penisilin alerjisi
Reçete Normal
İthal / İmal İTHAL
Farmosötik Form kit
SGK Eşdeğer Kodu
TİTCK Yazılı Onayı Olmadan İthal Edilemeyecek İlaç HAYIR
Sadece Toplu Teminine İzin Verilen İlaçlar HAYIR
Acil Durumlarda Kullanımı İçin TİTCK Tarafından Hastanelere Toplu Temin İzni Verilen İlaçlar HAYIR
Kurumca Tedarik Edilen İlaç HAYIR
Kullanım Şartları PENİSİLİN ALLERJİSİ HİKAYESİ OLAN VAKALARDA TANININ KESİNLEŞTİRİLMESİ İÇİN [EĞİTİM, ARAŞTIRMA VE ÜNİVERSİTE HASTANELERİNDE ÇOCUK ALLERJİ, ALLERJİ VE GÖĞÜS HASTALIKLARI (YETİŞKİN), ÇOCUK İMMÜNOLOJİ VE ÇOCUK ENFEKSİYON HASTALIKLARI UZMANLARININ REÇETESİ İLE] KULLANILIR.
Yurt Dışı İlaç Açıklaması Firmanın tarafımıza iletmiş olduğu yazı üzerine “duyarlılık testi” statüsünde olan ürünün firma tarafından sağlanacak olması nedeniyle.

  Kaynak: ilaç fiyatları,  ilaçların güncel SGK ödeme durumu, prospektüs ve kullanım bilgileri ile diğer tüm güncel ilaç bilgilerine İlaç Fiyatı sitesinden ve bu ilaca özel bilgiler için aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz. Güncel İlaç Bilgileri: https://ilacfiyati.com/ilaclar/dap-penicilline-kit-1-ppl-1-mdm-2-diluent

İlginizi Çekebilir:  BCG MEDAC SET Kullanımı,Ne İşe Yarar?

Yorum yapın