Eczane Bilgileri Sağlık Haberleri

Çocukların diş hekimi korkusu çizgi film karakterleriyle engelleniyor

Çocukların diş hekimi korkusu çizgi film karakterleriyle engelleniyor Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin duvarları çizgi film karakterleriyle süslendi Karabük’te diş tedavisi için gelen minik hastaların korkularını yenmelerini sağlamak için hastane duvarları çizgi film karakterleriyle…

Çocukların diş hekimi korkusu çizgi film karakterleriyle engelleniyor

Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin duvarları çizgi film karakterleriyle süslendi

KARABÜK – Karabük’te diş tedavisi için gelen minik hastaların korkularını yenmelerini sağlamak için hastane duvarları çizgi film karakterleriyle süslenirken, vakit geçirmeleri için de oyun alanı oluşturuldu.

Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki Pedodonti Kliniğinin duvar, kapı ve camları küçük yaştaki çocuklarda sıkça rastlanan diş hekimi korkusunun önüne geçebilmek için çizgi film karakterleriyle donatıldı.

Bugs Bunny’den Keloğlan’a bir çok çizgi karakterinin yer aldığı kliniklere gelecek minik hastaların tedavi süreçlerinin kolaylıkla tamamlanması hedeflenirken, randevu sırası beklerken sıkılmamaları için de oyun alanları oluşturuldu.

Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Taylan Çebi, İhlas Haber Ajans muhabirine yaptığı konuşmada, “Çocuklar bizim geleceğimiz. Gelecek onların ellerinde olgunlaşacak. Onlar geleceğin mimarı. Bizler yetişkinler olarak çocuklara karşı belli bir sorumluluklarımız var. Bunları ebeveyn olarak ve yetişkin olarak biliyoruz. ve bizim tabii sağlık personeli olarak da ekstra bir onlara karşı sorumluluklarımız oluyor. Onların sağlıklarını idame ettirmek ve geleceğe, onların sağlıklı bir şekilde yaşattırmak istiyoruz. Ağız Diş Sağlığı da biliyorsunuz en korkulu yerlerden bir tanesi. Çocuklar da ister istemez fobik olarak yaklaşabiliyorlar” dedi.

“Farklı bir ambiyans oluşturmak istedik”

Hastane olarak çocukların ağız diş sağlığını korumak için canla başla mücadele ettiklerini de ifade eden Çebi, “Bunun yanında birazcık bunu eğlendirmek istedik. Biraz neşelendirmek biraz farklı bir ambiyans oluşturmak istedik. Çocuk kliniğimizi baştan dizayn ettik. Çoğu çocukların sevdiği Türk yerli çizgi filmler olmak üzere tabii ki yabancı karakterler de var. Çocukların popüleritesini kazanan. Bütün diş kliniğimizi çocukların tercih ettiği renklerle boyadık ve süsledik. Kliniğin cam kısmını görünmez hale getirdik yine çocuklarını sevdiği çizgi film karakterlerle. Çünkü içeriyi görmesinler ve strese girmesinler diye. Sevdikleri istedikleri kahramanlardı bunlar. Hepsini onların istediklerine göre donattık, yapıştırdık. Ama biz yine her zaman diyoruz ki bizim en büyük kahramanlarımız onlar, çocuklarımız” ifadelerini kullandı.

Çebi, “Randevularını beklerlerken ebeveynlerin kontrolü altında oyun oynuyorlar, yalnız bırakmamak kaydıyla. Oyunlarını oynarken tabii önerilerimizden bir tanesi de çok fazla oyuna dalıp randevularını kaybetmemeleri ve kaçırmamaları. Eğlensinler, oyunlarını oynasınlar, stresleri, fobilerini atıp diş tedavilerine daha özgün, daha rahat bir şekilde geliyorlar. Böylece küçük çocuklarımızın tedavileri de daha başarılı oluyor” diye konuştu.

Geri dönüşlerin de olumlu yönde olduğunu aktaran Çebi, şunları söyledi: “Çocuklar çünkü kendi istedikleri kahramanları ve karşılarında gördüğü zaman tedavi olurken daha rahat olurlar. Streslerini atmış oluyorlar. Ebeveynlerin de tepkileri çok olumlu yönde.”

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Rıdvan Bostancı – Sağlık

Karabük Sağlık Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları