BENEMID 500 MG 30 TABLET Kullanımı,Ne İşe Yarar?


Yurt Dışı İlaç Bilgileri 

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yurt dışından temini halinde bedeli ödenecek olan ilaçlar “Yurt Dışı İlaç Fiyat Listesi” nde (EK-4/C) belirtilmiş olup bu listede yer almayan ilaçların bedelleri SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) tarafından ödenmez.

Barkod 1111111100432
ATC Kodu M04AB01 – PROBENESİD
Etkin Madde Probenecid
Tedarik Bilgisi TEB YURT DIŞINDAN İLAÇ TEMİNİ BİRİMİ
ICD-10 Kodu E79.-;-*
ICD-10 Adı Hiperürisemi, enflamatuvar artrit ve tofüs hastalığı bulgularının bulunmadığı;-*
Reçete Normal
İthal / İmal İTHAL
Farmosötik Form VİAL
SGK Eşdeğer Kodu
TİTCK Yazılı Onayı Olmadan İthal Edilemeyecek İlaç HAYIR
Sadece Toplu Teminine İzin Verilen İlaçlar HAYIR
Acil Durumlarda Kullanımı İçin TİTCK Tarafından Hastanelere Toplu Temin İzni Verilen İlaçlar HAYIR
Kurumca Tedarik Edilen İlaç HAYIR
Kullanım Şartları 1-HİPERÜRİSEMİ TEDAVİSİNDE KULLANILIR. 2-CİDOFOVİR KULLANILMASI GEREKEN HER DURUMDA İLAÇ TOKSİSİTESİNİ ÖNLEMEK AMACIYLA KULLANILIR* *BU KULLANIM ŞARTININ SAĞLANDIĞININ RAPORDA BELİRTİLMESİ HALİNDE BU ŞARTA ÖZEL ICD 10 KODU ARANMAZ(BU ŞARTA SPESİFİK BİR ICD 10 KODU BULUNMAMAKTADIR)
Yurt Dışı İlaç Açıklaması Yurt Dışından İlaç Temini ve Kullanımı Kılavuzu 4 üncü maddesi ikinci fıkrası (a) ve (b) bentleri gereği “Tedarik Edilebilen İlaç Listesi” nden çıkarılarak “Pasif İlaçlar” listesine alınmıştır.

  Kaynak: ilaç fiyatları,  ilaçların güncel SGK ödeme durumu, prospektüs ve kullanım bilgileri ile diğer tüm güncel ilaç bilgilerine İlaç Fiyatı sitesinden ve bu ilaca özel bilgiler için aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz. Güncel İlaç Bilgileri: https://ilacfiyati.com/ilaclar/benemid-500-mg-30-tablet

İlginizi Çekebilir:  SCANDISSHAKE MIX Kullanımı,Ne İşe Yarar?

Yorum yapın