Eczane Bilgileri Sağlık Haberleri

Baş ağrısı şikayeti ile hastaneye giden adamın alın derisinde 15 cm’lik solucan çıktı

Rusya, Novorossiysk şehrinde bir adamın alnında şişlik oluştu. Adam şişliğin sivrisinek ısırığı enfeksiyonuna bağlı olduğunu düşünerek hastaneye gitti.

İNCE BEYAZ SOLUCAN ÇIKARILDI

Adamın alnındaki şişliği kesmek için aletler kullanıldı ve ardından ince, beyaz solucan çıkarıldı. Bu solucanların, genellikle ishale ve ateşe neden olan, insanlar ve diğer hayvanların vücutlarında yaşayan parazit canlıların olduğu belirtildi.

CİLT ENFEKSİYONLARIYLA KARIŞTIRILABİLİR

Ayrıca, City Hospital No.1’deki personel, daha da tuhaf bir durumda, solucanı sergilemeye karar verdi. Bu durum, solucanın adamın alnındaki derinin altındaki dokuya yerleştiğini, ancak paraziti bulmanın zor olabileceğini gösteriyor. Solucan, vücutta yeterince uzun bir süre kalmadığı için, genellikle cilt enfeksiyonları ile karıştırılabilir.

EN KESİN SONUÇ ULTRASON MUAYENESİYLE OLUR

Hastane personeli, “En bilgilendirici bilgi ultrason muayenesi ile elde edilir,” dedi. Doktorlar, “dirofilariyazisin” insanlarda nadir görülen bir hastalık olduğunu belirtti. Parazit solucanın bulunduğu hastanın, tedavisi tamamlandıktan sonra daha iyi hissettiği ancak tedavisine devam edildiği bildirildi.

Haberler.com / Abdullah Teymur – Dünya

Dünya Sağlık Dünya Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları