Eczane Bilgileri Sağlık Haberleri

Antalya’da ‘İzmarit Değil Tohum At’ etkinliği düzenlendi

Antalya’nın Gazipaşa İlçesi’nde İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından ’31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü’ etkinlikleri çerçevesinde ‘İzmarit değil tohum at’ sloganıyla tohum, fide ve fidan dikimi gerçekleştirildi.

Antalya‘da “İzmarit değil tohum at” sloganıyla tohum, fide ve fidan dikimi gerçekleştirildi

ANTALYA – Antalya’nın Gazipaşa İlçesinde İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından “31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü’ etkinlikleri çerçevesinde ‘İzmarit değil tohum at’ sloganıyla tohum, fide ve fidan dikimi gerçekleştirildi.

“31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü’ dolayısıyla Gazipaşa İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından tohum, fide ve fidanlar toprakla buluşturuldu. ‘İzmarit Değil Tohum At’, ‘Zehir’e Değil Gıdana ve Geleceğine Yatırım Yap’, ‘Tütün Tarlası Değil Oksijen Salan Ormanlar Bırak’, ‘Doğaya Daha Yakından Bak’ temalarıyla yapılan etkinlikte 4 yaş grubu çocukların aileleriyle birlikte zaman geçirerek eğlenebilmeleri ve sigaranın zararlarının en küçük yaşta öğrenmeleri için. Düzenlenen anlamlı etkinliğe İlçe Sağlık Müdürü Dr. Eşşe Çelik, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Nazan Durak Özçelik, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Gül, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Emre Cihat Aydemir, Orman İşletme Müdürü Ahmet Yıldırım, öğrenciler ve velileri katıldı.

Etkinlikle ilgili açıklama yapan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Eşşe Çelik, tütünün zararlarına dikkat çekti. Tütün ürünlerinin birçok hastalığa neden olduğuna vurgu yapan Çelik, “Tütünün zararlarına dikkat çekmek amacıyla bu etkinliği düzenledik. 4 yaş grubundaki çocuklarımızı getirdik ve doğada bulunan sigara izmariti ve çöp toplama etkinliği yaptık. “İzmarit Değil Tohum At” sloganıyla fidan dikimini gerçekleştirdik. Tütün birçok hastalığın temelinde olan en önemli etkenlerden bir tanesidir. Buna engel olmamız için de müptela mücadele etmemiz gerekiyor. Biz de buna dikkat çekmek için sigaranın zararlarını en temelden işledik. 4 yaşındaki çocuklara en küçük yaşta öğreteceğiz ki ilerde bir müptela sorunu oluşmasın” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Geylani Topaloğlu – Sağlık

Gazipaşa Hisarcık Antalya Sağlık Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları