Eczane Bilgileri Sağlık Haberleri

Antalya’da Diş Tedavisi İçin Para Biriktiren Genç

Antalya‘da yaşayan Ümit Ulaş (17), ön damağından çıkan dişlerinin tedavisini 4 yıldır bulamadı. Katı gıda ile beslenmekte ve ağrı nedeniyle uyumakta zorlanan Ulaş, tedavi için istenen 80 bin lirayı biriktirebilmek için okuluna ara verip sanayide çalışmaya başladı.

Kepez ilçesinde yaşayan 11’inci sınıf öğrencisi Ümit Ulaş, 2019 yılında dişleriyle ilgili problemler yaşamaya başladı. İlk olarak sorun yaşadığı dişlerine dolgu yaptıran Ulaş’ın bir süre sonra ön damağında 2 diş daha çıktı. Farklı hastane ve doktorlara başvuran Ulaş, iddiaya göre ‘masada kalırsın’ denilerek, tedavisi yapılmadı. Dişleri nedeniyle çenesi şekil değiştiren Ulaş, yaşadığı ağrılar nedeniyle uyuyamamaya ve katı gıda tüketememeye başladı. Son olarak başvurduğu hastanede Ulaş’tan sosyal güvencesi olmadığı gerekçesiyle tedavi için 80 bin lira istendi. Bunun üzerine Ulaş, okuluna ara verip, istenen parayı biriktirebilmek için Akdeniz Sanayi Sitesi’nde işe başladı. Yaşadığı ağrı ve acıya daha fazla dayanamayan Ulaş, uzatılacak yardım elini bekliyor.

13 yaşından bu yana dişlerindeki sorunlarla uğraştığını belirten Ümit Ulaş, Dişlerim için doktora gittim. Bana ‘Yaşın ilerlesin öyle gel’ dediler. Ne zaman gitsem sonuç alamadım. Defalarca yaptırmaya çalıştım. Dişlerim nedeniyle çenem şekil değiştirdi. Bu durumdan sonra da doktorlar bana ‘Yapamam’ diyor. Dişlerim nedeniyle yemek yiyemiyorum, sürekli sıvı tüketiyorum, ağrıları nedeniyle geceleri uyumaz oldum. Ağrıyı azaltmak için sürekli ilaç kullanıyorum dedi.

Dişlerinin tüm hayatını etkilediğini söyleyen Ulaş, 18 yaşın altındayım ama ücretsiz faydalanamıyorum. Gittiğim hastanelerde 80-90 bin lira istiyorlar. Elim kolum bağlı. Dişlerimi yaptırabilmek için para biriktirmem gerekiyordu. Bu yüzden liseyi bırakıp sanayide işe girdim. Dişlerimin yapılmasını, çözüm bulunmasını istiyorum. Artık uyku bile uyuyamaz oldum diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Sağlık

Antalya Kepez Sağlık Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları