Eczane Bilgileri Sağlık Haberleri

Antalya’da “16. AÇBİD Uluslararası Çene Cerrahisi Kongresi” başladı

Ağız ve Çene-Yüz Cerrahisi Birliği Derneğince düzenlenen “16. AÇBİD Uluslararası Çene Cerrahisi Kongresi” ve “AÇBID-ASIANAOMS Joint Kongresi” Antalya’da başladı.

Ağız ve Çene-Yüz Cerrahisi Birliği Derneğince düzenlenen “16. AÇBİD Uluslararası Çene Cerrahisi Kongresi” ve “AÇBID-ASIANAOMS Joint Kongresi” Antalya’da başladı.

Serik ilçesi Belek turizm merkezindeki otelde düzenlenen kongreye, yurt içi ve dışından ağız ve yüz cerrahisi uzman hekimleri ile asistanlar katıldı.

Sunum yapan Bahçeşehir Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selçuk Basa, bu yıl hem yurt içi hem de yurt dışından önemli katılım sağlanan kongrede çok değerli konuşmacıların yer aldığını söyledi.

Ağız ve yüz cerrahisinin geniş bir alan olduğunu belirten Basa, şöyle konuştu:

“Nasıl bütün meslek dalları gelişiyorsa diş hekimliğinin önemli bir branşı olan ağız, çene ve yüz cerrahisi branşı da hem teknolojinin getirdiği kolaylıklarla hem de pratik alanda çok önemli şekilde gelişiyor. Ülkemizdeki çene cerrahı meslektaşlarım da buna çok katkı koyuyor. Teknolojinin gelişmesi bize de çok yarıyor. Öğretim üyelerimiz ve akademisyenlerimiz önemli buluşlara imza atıyor, bu gelişmelere katkılarda bulunuyor. Biz de bunları kongremizde paylaşıyoruz. Herkes kendi deneyimini aktarıyor.”

“Bazı ilaçlar çene kemiklerinde problemlere yol açabiliyor”

Çene cerrahisinde diş hekimliğinin çok önemli bir branş olduğuna işaret eden Basa, vücut sağlığı için diş sağlığının önemine değindi.

Basa, diş ve çevresindeki dokuların hastalıklarının, vücutta başka sistemik hastalıklara yol açabildiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Son 10 yıldır gittikçe artan bir şekilde yeni yeni rahatsızlıklarla karşılaşabiliyoruz. İlaç kullanımına bağlı komplikasyonlardan bahsediyorum. En önemlilerinden biri de, özellikle vurgulamak istiyorum, kemik erimesinde kullanılan bazı ilaçlar veya kanser ilaçlarının bir kısmı çene kemiklerinde problemlere yol açabiliyor. Bu ilacı alan bir hastada cerrahi müdahale yapılacağı zaman bunu mutlaka kontrol etmek istiyoruz. Çünkü kemikte çok ciddi kemik iliği iltihaplarına yol açıyor ve daha sıkıntılı duruma geliyor.”

Ağız, yüz ve çene cerrahisi konularındaki teknikler ve gelişmelerin ele alındığı kongre, yarın sona erecek.

Antalya Seçim Sonuçları Antalya Yerel Seçim Sonuçları 2019 Antalya Genel Seçim Sonuçları 2018 Kaynak: AA / Servet Tümer – Sağlık

Bahçeşehir Üniversitesi Antalya Sağlık Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları