Ali Koç Sert Sözler

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, sarı-lacivertli tribünlerde yapılan “Hükümet istifa” sloganları ile ilgili ilk kez konuştu. Koç yaptığı açıklamada, “Hükümet ile devlet kelimelerini ayıralım. Herkes devletin yanında ama herkes hükümetin yanında olmak zorunda değildir. Destekleyen vardır, desteklemeyen vardı. Size öğretmediler mi devlet nedir, hükümet nedir?” ifadelerini kullandı.

Süper Lig’de oynanan erteleme maçında Konya spor ile Kadıköy’de karşılaşan Fenerbahçe’de taraftarların bir kısmı tribünde “Hükümet istifa” sloganları atmıştı. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, gündem olan tezahürat ile ilgili ilk kez konuştu.

“SİZE ÖĞRETMEDİLER Mİ DEVLET NEDİR, HÜKÜMET NEDİR?”
Ali Koç konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Hükümet lehine şeyler olsa, Spor Şube işlem yapacak mıydı? Hükümet ile devlet kelimelerini ayıralım. Herkes devletin yanında ama herkes hükümetin yanında olmak zorunda değildir. Destekleyen vardır, desteklemeyen vardı. Size öğretmediler mi devlet nedir, hükümet nedir?

“NASIL FENERBAHÇE’Yİ VATAN HAİNİ KONUMUNA GETİRİRSİNİZ?”
Yönetimler yolcudur, taraftar da hancıdır. Hükümet de böyledir, kalıcı olan devlettir. Nasıl Fenerbahçe’yi vatan haini konumuna getirirsiniz? Bütün taraftarlara, diğer kulüplere sesleniyorum. Bugün bize, yarın size olur. Kayseri spor ile derdimiz yok. Bunu size kim yaptırdı?” ifadelerini kullandı.

Ali Koç’un açıklamalarının devamı şöyle:

“KAYSERİSPOR’A BİLGİ GİTMİŞ”
Bize bir bilgi tebliğ etmemişlerdi ama Kayseri spor’a 1 gece evvel bilgi gitmişti. Sonraki gün 18.00 gibi açıklama yaptılar. Bir gece önce Kayseri spor’a yasak geleceği söyleniyor. Süreçte birileri yalan söylüyor. Bir nebze biliyorum. Her şeyi açıklayacağım, belki hepsini bugün değil. Siyasetinden, yerel idarelere kadar… Bildiklerimi anlatacağım.

“KARARI ALAN KAYSERİ VALİLİĞİ”
Açıklamayı Kayseri spor mu yazdı bilmiyorum. Her şeye rağmen hukukta hakkımızı aradı. Kayseri’de başvurduk, mahkeme hemen karar aldı. Bir gün savunma verdi davalıya, davalıda iki savunma yaptı. Davalı da Kayseri Valiliği. Kararı alan Kayseri Valiliği, savunmayı da onlar yaptı.

“BU KULÜBÜN DNA’SI ORTADA”
Hassas dengede en makul açıklamayı yapmak bizim işimiz. Bazı kulüpler kendisi açıklama yaptı, son derece siyasi açıklamalar. Biz Fenerbahçe olarak siyasi bir şey yapmıyoruz. Statta bir bölüm protesto yaptı. Kulüpler Birliği’nde kültür vardı, ortak açıklamayı herkes yayınlar. Biz de yayınladık, iki büyük kulüp saatler sonra yayınlayınca, biz kötü olduk. Bu kulübün DNA’sının ne olduğu açıkça ortada. Bir açıklamadan dolayı, bizim 5 senedir yaptıklarımız, duruşumuz sorgulanamaz. En çok kırıldığım nokta bu oldu.

“NE YAPMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ!”
Salı günü dedikodular geldi kulağımıza. Hemen Kayseri spor Başkanı Ali Çamlı’yı aradım. Anlatacağım olaylar, Berna Gözbaşı olsa, yaşanmazdı. Başkana bu iddiaları sordum. Bu kararın yanlış olduğunu söyledi ve ‘Dün gece bize bilgi geldi’ dedi. Bu karar ortak alınmalıdır. Başkan ile konuştuktan sonra ‘Bu yanlıştan dönülmesi için gereken kişilere ulaşalım’ dedik. Çıkan tek şey ‘Böyle bağırıyorsanız, biz de sizi cezalandırıyoruz’ demek. Ne yapacaksınız? Her maç stadı, sahayı mı kapatacaksınız. Ne yapmaya çalışıyorsunuz? Kime ne ders vermeye çalışıyorsunuz? Valiliğin açıklamasından vatandaş olarak utandım.

İlginizi Çekebilir:  BOSULIF 100 MG 28 TABLET Kullanımı,Ne İşe Yarar?

“TFF’Yİ ARADIK”
TFF’yi aradıklarını belirten Ali Koç, “TFF’yi aradık, onlar da yanlıştan dönülmesi için uğraştı. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi aradı ve Kayseri spor’un açıklamasını söyledi. ‘Olamaz, başkan ile bir saat önce konuştum ve tam tersi şeyler söyledi’ dedim. İnternete girdim ve baktım, daha yayına girmemişti. Tekrar Ali Çamlı’yı aradım. ‘Sorma’ dedi, anlatamıyor adamcağız. Belli ki bir şey var. İstihbaratları sordum, ‘Sorma, anla’ diyor ve dostluğumuzdan bahsediyor. İnsanlar aranıyor ve ‘Alakamız yok, Kayseri spor’un başvurusu’ deniyor. Kayseri spor’un neler söylediğini söylemiyorum, başkan belli ki zor durumda. Kayseri spor ile hiçbir sıkıntımız yok ama adını koyamıyorsun.

“NE SUÇ İŞLEDİK?”
Hemen yürütmeyi durdurmak için başvurduk, mahkeme de çabuk hareket etti. Savunmalar geldi. Türkçesi, Türkçe değil. Hukuku, hukuk değil. Ne virgülü, ne noktası var. Acele yazılmış. Fenerbahçe’yi cezalandırmak mı, kutuplaştırmayı arttırmak mı? Fenerbahçe’yi rekabetten etmek mi? Ben ne suç işledim de oraya seyircisiz gidiyorum?.

“AKLI ZİYAN”
Adam diyor ki, ‘Maçlar şifresiz, evden izleyin.’ O kadar spor zihniyetinden uzak. Kayseri’de birçok Fenerbahçelinin senede bir kere takımını izlemenin keyfini bilmiyorlar. Kılıfına uydurmaya çalışmışlar. Bunun hukuken geçerli olmayacağını düşündük. Yüce Türk mahkemelerinin doğru kararı vereceğini düşündük. Anladık ki baskı, balata. Savunmaya 110 tane tweet koyuşlar. Kaos olacakmış, belgesi buymuş. o kadar özensiz ki, 6222 yasasını, 6232 yapmış! O kadar özensiz. Kayseri gibi bir ilimizin Valisi’nin inanmadığı konuda savunma ancak böyle olur. Aklı ziyan diyorum tekrar.

“NASIL BİR ANLAYIŞTIR BU?”
O zaman şifresiz maçlarda istediğiniz kulübün taraftarlarını almayın! Nasıl olsa evde izleyebilirsiniz! Sanki stada giden taraftarların evinde Digitürk yok! İnanan bir insan, böyle savunma yapmaz! Utanmadan bir de diyor ki, Beşiktaş – Ankaragücü maçı kararı örnek gösteriliyor. Bu insanlar spor yakın olsa, ilk yarı Ankara’daki maçta tatsız şeyler oldu. Sonrasında iki kulüp deplasmana taraftar götürmeme kararı aldı. Bizim kararla alakası yok. İki kulüp bu kararı aldı, Valilik bunu savunmaya yazıyor. Nasıl bir anlayıştır bu?”

“110 TWEET’İ İNCELEDİK”
110 tweet’i tek tek inceledik. 110 tweet’in sadece 6 tanesi yasak kararı öncesinde paylaşılmış. Geri kalan hepsi yasak sonrası paylaşılmış. Bunu da istihbarat gibi anlatıyor. o 6 tweet de, hiçbir güvenlik riski oluşturacak içerik değil. Kalan tweet’lerin hepsi depslasman yasağı sonrası. 23 tweet sahibi Fenerbahçeli. Hepsi gerçek kişi, troll koymamışlar. Bu tweet’lerin zaten Fenerbahçe ile alakası yok. Biz potansiyel suçlu olarak muamele görüyoruz. Ayrıca bu 110 kişinin maça geleceği ne malum?

İlginizi Çekebilir:  GLYCOSADE 60 G TOZ 30 SASE Kullanımı,Ne İşe Yarar?

“KAYSERİSPOR BAŞKANI KONUŞAMIYOR”
Ankara’ya bir üst mahkemeye gideceğiz ama cumartesiye yetişmeyecek. Kayserispor Başkanı konuşamıyor, Vali başka şey söylüyor. İhale Kayserispor’a mı kaldı? Yoksa Kayserispor mu istedi, bize doğruları söylemiyor? Bence Kayserispor zor durumda bırakıldı, böyle bir şey isteyeceklerini düşünmüyorum. İstediyse de kendi ayıbı! Başkana çek başvuruyu diyoruz… Bizim bu akşam maçımız var, ne olacak? Polisiye tedbirlerle halkın iradesinin önüne kimse geçemez. 6222’den bizim ve Beşiktaş taraftarlarına işlem yapılmış. Spor Şube ile konuştum, sayılar yüksek değil. 25-30 kişi. Taraftarlarımıza hukuki ve maddi desteği vereceğiz. Bu yanlış karar.

“TARAFTARIN NE DEDİĞİNE KARIŞAMAM”
Fenerbahçe olarak kızgınız, sinirliyiz. En büyük kızgınlığımızı da bu iş bilerek ve isteyerek, çıkmaza götürülüyor. Troller, belli başlı köşe yazarları bizi vatan haini gibi suçluyor. Fenerbahçe’nin söz konusu devletiyse, neler yaptığı ortadadır. Bir kısım FETÖ ile kol kola girdiğinde biz iyiydik… Onlar terörist grupla kol kolayken, biz mücadele ettik. Tekrar kaos mu istiyorsunuz? İki maçta bağırıldı, sanki ilk defa mı oldu? Olabilir, olgunlukla karşılamalısınız. Böyle yaparsanız, üstüne gidilmiyor. Beşiktaş maçında polis girmiş, birini almaya çalışmış. Orada olay başka şeymiş, polisin de yapacağı bir şey yok. Siyasi tezahürat olmasın, istemiyorum ama hakaret ve küfür yoksa, ben karışamam. Karışılırsa, ters teper! ‘kulüpler bunu kontrol etsin’ deniyor.

“DEVLET İLE HÜKÜMET AYNI ŞEY DEĞİL”
Hükümet lehine şeyler olsa, Spor Şube işlem yapacak mıydı? Hükümet ile devlet kelimelerini ayıralım. Herkes devletin yanında ama herkes hükümetin yanında olmak zorunda değildir. Destekleyen vardır, desteklemeyen vardı. Size öğretmediler mi devlet nedir, hükümet nedir? Yönetimler yolcudur, taraftar da hancıdır. Hükümet de böyledir, kalıcı olan devlettir. Nasıl Fenerbahçe’yi vatan haini konumuna getirirsiniz? Bütün taraftarlara, diğer kulüplere sesleniyorum. Bugün bize, yarın size olur. Kayserispor ile derdimiz yok. Bunu size kim yaptırdı?.

“4 BAKAN ‘SELFIE’ ÇEKİNCE SİYASET OLMUYOR MU?”
Ben de tribünde siyasi söylem istemiyorum. Ama tezahüratların çok ötesinde, zaman zaman siyaseti siz futbolun içerisine sokuyorsunuz. Bakanların şampiyonlukta selfie çekmesi siyaset olmuyor mu? Cumartesi – Pazar oynanan maçlarından ardından kulüpleri açıklamaya zorlamak siyaset olmuyor mu? Bir maçta tezahürat olunca, Fenerbahçe vatan haini! Yok, öyle değil! İnsanları kışkırtıyorsunuz! Çok önemli dertler varken, futbol camiası omuz omuza vermişken, yaptıklarınız çok yanlış.

İlginizi Çekebilir:  AIRALAM 20MG+120MG 24 TABLETS Kullanımı,Ne İşe Yarar?

“BEN DE SİYASET İSTEMİYORUM”
Kayserispor taraftarın isimlerini sık sık zikrettiğim için özür dilerim. Belki de sizin üstünüze kaldı bu iş. Ben de siyaset istemiyorum. Küfür olmadığı sürece bir şey diyemeyiz. Bu bir demokratik haktır. Bizi cezalandırarak bizi yola sokamazsınız! Biraz bizim tarihimize bakın. Bana göre ‘Yönetim istifa’ ile ‘Hükümet istifa’ arasında hiçbir fark yok. Hükümet için boynu kıldan ince olan vardır, karşı olan vardır. Sadece Fenerbahçe’yi hedef alarak kaos ortamına hizmet ediyorsunuz. Bunu bir gün birileri açıklayacak.

“FENERBAHÇE SİYASET ÜSTÜDÜR”
Bazı kulüplerin, bizim taraftarlarımız hakkında ettiği laflar… Zillet falan… Sizsiniz siyaset yapan. Taraftarları, bizim yönettiğimizi düşünüyorsanız, bizi töhmet altında bırakıyorsunuz. Biz siyasetin parçası olmak istemiyoruz. Neden bize bunu yapıyorsunuz? Fenerbahçe siyaset üstüdür.

“BU KUDRETLİ DEVLETE BU HAKSIZLIK”
Koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti var, Kayseri’ye gidecek 1.600 kişi yaratacak, öyle mi? Bu kudretli devlete bu haksızlık!” Koskoca adamlar bir öyle diyor, bir böyle diyor. Dediklerine kendilerinin bile inanmamaları. Yazık, hakikatten yazık.

“BİZİM ATATÜRK ÇİZGİMİZ SİLİNMEZ”
Adana’da, Sivas’ta neler oldu gördünüz! Bizim başımıza gelenler… Nereye kadar gidecek bu iş bilmiyorum! Kimse çıkıp ‘Fenerbahçe için devlete, millete karşıdır’ demesin. Bizim kırmızı çizgimiz bellidir. Bizim Atatürk çizgimiz silinmez. Devletimiz ve milletimiz her şeyi yaparız. Onun dışında bizim camiamızda çeşit çeşit insan vardır. Yanı Türkiye gibi bir mozaiktir Fenerbahçe.

“BİZİMLE UĞRAŞMAYIN!”
Bizle böyle uğraşmayın! Yaptığınız haksızlık, hukuksuzluk ve adaletsizliktir! Yol yakınken bu yanlıştan dönün. Daha fazla üstümüze gelmeyin. Taraftarımızın içi yanıyor, benim de yanıyor ama takımı destekleyin. Biz haksızlığın karşısında sonuna kadar dururuz. Sadece biz değil, başka kulüp taraftarları da aynı hassasiyeti gösteriyor. Sosyal medyayı takip ediyorsanız, gerçekte neler yazıyor, onlara bakın. Futbolun hissiyatını daha iyi anlarsınız. Bizi bir şeyin içine çekmeye çalışıyorlar. Lütfen çok dikkatli olun.

“HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ”
Böylesine bir hassas dönemde neleri konuşuyoruz. Hangi gerçekçe ile taraftarlarımıza işlem yapıldı, taraftarlarımız Kayseri’ye gidemiyor; bunu anlamak istiyoruz. İsyanımız, mütemadiyen hep Fenerbahçe’ye bunların yaşatılması. Ayrıca hukuk dışı bu karar. Saymakla bitmiyor. Ama ne hikmetse, bu kadar eksik, bu kadar yanlış olan bir argümanla bu yasak getiriliyor. Bu kararın altında neler yattığını inşallah yakında sizlerle paylaşabileceğiz. Bir hafta süremiz var ama cumartesiye yetişmez. Hakkımızı arayacak vakit ve süre yok. Her şeyi gören yukarıda Allah var. Buraya kadar bu işin gelmesine vesile olan herkesi, Allah’ın takdirine bırakıyoruz. Hakkımızı helal etmiyoruz.
slotoyunlari.org
Haberler.com – Spor

Yorum yapın

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları