Eczane Bilgileri Sağlık Haberleri

8 yaşındaki Abdullah’ın tek isteği ameliyat olup ailesini görmek

8 yaşındaki Abdullah’ın tek isteği ameliyat olup ailesini görmek

Kahramanmaraş‘ta 3 yaşındayken kaza geçirip gözlerini kaybeden 8 yaşındaki Abdullah, ailesini görmek ve akranları gibi oyunlar oynamak için tekrar görmek istiyor

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş’ta 3 yaşındayken kaza geçirip gözlerini kaybeden 8 yaşındaki Abdullah, ailesini görmek ve akranları gibi oyunlar oynamak için tekrar görme istiyor. Anne Derya’da, çocuğunun görme imkanı olup olmadığı ile ilgili doktorlardan bir haber beklediğini söyledi.

Onikişubat ilçesi Çamlık Mahallesi’nde yaşayan Anne Derya Kurt’un(40), 3 çocuğundan biri olan 8 yaşındaki Abdullah Kurt,3 yaşındayken geçirdiği motor kazasından sonra görme kabiliyetini kaybetti. Gözlerinin açılması için yetkililerden yardım isteyen küçük Abdullah, büyüyünce araba kullanmak istediğini söyledi.

Gözlerinin yüzde bir gördüğünü belirten Abdullah Kurt,” Birinci sınıfa gidiyorum. Gözlerim yüzde bir görüyor. Gözlerim görünce ve büyüyünce araba sürmek, tır sürmek istiyorum. Bana yardım edin. Ben gözlerimin açılması için ameliyat olmak istiyorum. Gözlerim açıldığında ailemi görmek istiyorum “dedi.

Abdullah’ın 3 yaşındayken motor kazası geçirdiğini anlatan anne Derya Kurt” Görme kabiliyetini kaybetti ve şuan yüzde bir görüyor. Açılma imkanı varsa doktorlarımızdan yardım istiyorum. Abdullah’ın görmesini istiyorum. Konuşsun, oynasın. Çiçekleri görsün. Okuduğunu, yazdığını görsün. Kitabı hep ben okuyorum. Mesela bir şeyleri arayıp, bulamıyor. Ben bulup veriyorum ve bu duruma çok üzülüyorum. Televizyonun yanına oturuyor ve sesini dinliyor. Bana hikaye okutturuyor. Biraz oturuyor, biraz sıkılıyor. Hep kendi kendine. Hep evin içerisinde. Dışarı arabalardan dolayı çıkamıyor. Bazen anne ben körüm, görmüyorum diyor. İster istemez bu durum beni çok üzüyor. Eğer imkanı varsa ameliyat olup görmesini istiyorum hayırlı bir şekilde” ifadelerini kullandı.

FZL-HİV-

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Fazilet Çomruk – Sağlık

Kahramanmaraş Abdullah Kurt Derya Kurt Sağlık Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları