Eczane Bilgileri Sağlık Haberleri

19 yaşındaki genç kız, mide küçültme ameliyatında hayatını kaybetti

İstanbul Bağcılar’da bir hastanede mide küçültme ameliyatı olan 19 yaşındaki Rojin Elveren, hayatını kaybetti. 40 dakika sürmesi beklenen ameliyat sonrası kızlarını odasında bekleyen aile, ölüm haberiyle sarsıldı. Kızını toprağa veren baba ise hastane ve doktorlardan şikayetçi oldu. Elveren’in ablası “Kardeşim bana, ‘Abla ben çok güzel olacağım, zayıflayacağım. Sonra seni de ameliyat ettirelim’ demişti, kardeşimin ameliyat için hastaneye verdiği 38 bin lira, kefen parası oldu.” ifadelerini kullandı.

AMELİYAT SIRASINDA HAYATINI KAYBETTİ

Kağıthane’de bir restoranda kasiyer olarak çalışan Rojin Elveren (19) mide küçültme ameliyatı olmaya karar verdi. 103 kilo olan ve başta ameliyata sıcak bakmayan ailesini ikna eden Rojin Elveren, iddiaya göre önce Kağıthane Yeşilce Mahallesi’nde bulunan bir kliniğe gitti. Burada görüştüğü doktora 5 bin lira kapora veren genç kız, Bağcılar’da bir hastaneye yönlendirildi. Mide küçültme ameliyatı için hastane yetkilileriyle görüşüp 38 bin lira karşılığında anlaşan Rojin Elveren, 12 Temmuz Çarşamba günü girdiği ameliyat sırasında hayatını kaybetti. Hastane odasında kızlarının ameliyattan çıkmasını beklerken ölüm haberini alan ailesi gözyaşlarına boğulurken genç kızın cenazesi ölüm nedeninin araştırılması için Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Mide küçültme ameliyatı sırasında hayatını kaybeden Rojin Elveren, 13 Temmuz Perşembe günü kılınan cenaze namazının ardından Ayazağa mezarlığında defnedildi. Rojin Elveren’in cenazesine katılan ailesi ve yakınları gözyaşlarına boğulurken olay nedeniyle soruşturma başlatıldı.

“HASTANE VE DOKTORLARIN İHMALİ KIZIMI ÖLDÜRDÜ”

Rojin Elveren’in babası Murat Elveren “Kızım 103 kiloydu, kilosundan şikayetçi olduğu için ameliyat olmak istedi. Mide ameliyatına elverişli değildi, ben izin vermedim sonra beni ikna etti. Önce Kağıthane Yeşilce Mahallesi’nde bir kliniğe gittik buradaki doktor 5 bin lira kaparo alarak Bağcılar’da bir hastaneye yönlendirdi. Kızım da oraya gitti konuşup para konusunda anlaşıp gün alıyor. Gün içinde biz kızımla hastaneye gittik güler yüzle tahlillere başladık imza aldılar kızımdan ben de kızımın yanında olmak için orada genel sağlık kontrolü yaptırayım dedim. Kızım da ben de EKG çektirdik. Dahiliye doktoru kızıma sadece ‘Alkol sigara kullanıyor musun’ diye sordu. Sonra ameliyata elverişli diye gönderdiler. Herhangi bir test yapılmadan 40 dakika içinde kızımı ameliyata aldılar. Kızımı resmen orada öldürdüler. Hastane ve doktorun büyük ihmali var.” dedi.

“PARA İÇİN KIZIMI ÖLDÜRDÜLER”

Baba Elveren “Ameliyata alırken yarım saat sonra kızınızı odanızda görürsünüz dediler 1 buçuk saat geçti hala, kızım gelmedi. 2 saat sonra 3-4 doktor odaya gelerek bize “hastamızı entübeye aldık” dediler. ‘Kanama olduğu için kalbi iki kere durdu. İlkinde kalbi çalıştırdık ama ikincide geri getirmek için şu anda müdahale ediyoruz. Başhekim de şu anda kızınızla ilgileniyor’ dedi. Sonraki saatlerde ‘Makinaya bağlı, uğraşıyoruz, çalışıyoruz’ diye bizi sürekli oyaladılar. En sonunda polisler eşliğinde gelen doktorlar bize ‘başınız sağ olsun’ dediler. Sonra o hastanede çalışan başka bir doktorun polise ‘kızın atar damarını patlatmışlar, doktorun büyük hatası var’ dediğini duyduk. Kızım öldükten sonra doktorlar apar topar hastaneyi terk etmişler. Para için kızımı öldürdüler. Benim canım yandı başkalarının canı yanmasın. Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakanımız lütfen bu işin peşini bırakmasın. Biz şikayetçi olduk davamızdan vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu.

“1 SAAT İÇİNDE AMELİYATA ALMIŞLAR”

Abla Rojda Elveren ise “Kardeşim ameliyat olmak istedi, çok kilon yok dedik. Yasal olarak 110 kilo altı ameliyat yasak normalde. Kardeşimi Yeşilce Mahallesi’nde gittiği klinikte 5 bin lira kapora alıp Bağcılar’daki hastaneye yolladılar. Burada kardeşimden 38 bin lira para istediler. Normalde ameliyattan 1 gün önce tüm tahlillerinin yapılması lazım ama 1 saat içinde her şeyi yapıp ameliyata almışlar. Kardeşim küçükken kalp hastası olduğunu söylemiş “sorun olur mu” demiş ve “yok sorun olmaz” denilmiş. Babam kalp ritimlerinin bozuk olduğunu Adli Tıp otopsi sonucundan öğreniyor. Kardeşimin kıyafetlerini çöp poşetinde bize verdiler. Ameliyat için 38 bin lira aldılar, 38 bin lira kefen parası oldu benim kardeşime. O hastanede daha önce bir kız daha ölmüş, bizim haberimiz yoktu. Bilsek kardeşimi gönderir miydik, benim kardeşim gitti başkalarının kardeşi gitmesin. Ben kardeşim için adalet istiyorum. Kardeşim bana ‘abla ben çok güzel olacağım, zayıflayacağım. Sonra seni de ameliyat ettirelim’ dedi” diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Sağlık

Ameliyat Bağcılar Baba Sağlık Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları